ماهینور (26ساله) که دارای مدرک علوم سیاسی دانشگاه آزاد بروکسل است، کوچکترین نماینده پارلمان بروکسل به شمار می رود، او دختر یک ...

ماهینور روز سه شنبه (23/6/2009)، شرکت در افتتاح نشست های دوره جدید پارلمان منطقه ای بروکسل را در حالی آغاز کرد که حجابش را بر سر داشت، و با استناد به گفته روزنامه های بلژیک، شاید بتوان این مورد را تنها نمونه آن در اروپا دانست.
ماهینور (26ساله) که دارای مدرک علوم سیاسی دانشگاه آزاد بروکسل است، کوچکترین نماینده پارلمان بروکسل به شمار می رود، او دختر یک تاجر ترکی مقیم در محله شاربیک بروکسل است و مدت سه سال است که با حجاب در فعالیت های مجلس محلی شاربیک شرکت داشته بدون اینکه جدالی برانگیخته باشد.
در پی اعلان برد ماهینور -که 2851 رای به دست آورده و این تعداد برای دستیابی به صندلی حزب مرکزی دمکراسی پارلمان بروکسل کافی است- وسائل اطلاع رسانی محلی و دولتی نزد او رفته و مشتاقانه خواستار دیدار با او شدند. او به هر جایی که قدم می گذارد با توجه رسانه های  محلی و دولتی مواجه می شود، و طبق نوشته  روزنامه لندنی الشرق الاوسط، روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی دولتهای مختلف مانند بریطانیا و ترکیه و استرالیا و سایرین، علاقمند گفتگو با این دختر جوان هستند.
 
 
ماهینور همیشه خواستار این بوده که تمرکز بر مساله حجاب او نباشد، بلکه توجه و تمرکز را بر قضایای مهمی که ساکنان بلژیک را مشغول کرده –در راس همه آنها بیکاری و مساله سکونت- ضروری دانسته و می گوید: «برای بازگردان زنان محجبه به کار و مدارس و بر ضد بیکاری فعالیت خواهم نمود.» او حجاب را مانع عقایدش درباره مشکلات این کشور و کیفیت کمک به دیگران نمی داند.

این پارلمان نشین ترکی الاصل اضافه می کند: «من موهایم را می پوشانم نه فکرم را، و پوشش اسلامی بر سر من، مانع فعالیت و کار سیاسی من نیست، بلکه برعکس است؛ و به کسانی که از حجاب انتقاد می‌کنند توصیه می کنم به چشم پزشک مراجعه کنند تا تعصب را از آن بردارد».
ماهینور تلاش می‌کند در میان بیانیه هایش تاکید کند او یک فرد بلژیکی است که ریشه‌های اسلامی ترکی را حفظ می نماید، و می گوید: «من اینجا در خاک بلژیک متولد شده، رشد کرده، و در این کشور آموزش دیده ام، من مهاجری از نسل سوم و منسوب به خانوده ای هستم که علاقمند فعالیت است و این فعالیت را با تلاش و اخلاص انجام می دهد، خانواده ام به من کمک کردند و از موفقیت من در انتخابات بسیار خوشحال هستند».
مجلس انعکاس جامعه است
جان میشل رئیس حزب سبز می‌گوید: «پارلمان باید انعکاس اجتماع باشد» و آنتوان ساباک رئیس پارلمان، وابسته به حزب جنبش اصلاحات لیبرال که نامزد ریاست پارلمان در دوره آینده است گفت: «در لوایح پارلمان چیزی که قسم خوردن قانونی یک نماینده زن مسلمان که حجاب بر سر دارد را ممنوع کند، پیدا نمی شود».
انتظار می‌رود ماهینور دارای نقشی اساسی در پارلمان باشد، اما چون از نظر سنی کوچکتر از همه منتخبین است، طبق قانون این وظیفه را با کمک رئیس پارلمان انجام خواهد داد.
قابل ذکر است که در بلژیک بیش از نیم میلیون مهاجر مسلمان زندگی می‌کنند که اکثر آنان از مغربی‌ها و ترک‌ها هستند، و گروه اول آنها در اواخر دهه پنجاه برای کار معماری ویرانی‌های جنگ جهانی دوم به کشورها مهاجرت کرده بودند.
 
گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: sedayeshia.com
 
مطالب جالب دیگر:
تصویر دختر 12 ساله بعد از وقوع آتشفشان و ...
اطلاعات جامع گردشگری ایران - جاوا
اتفاقی واقعی؛ دختر مرده جان مادرش را نجات داد!!
ازدواج دختر عاشق و سارق مسلح در زندان‬!
تصاویر کاملی از تغییرات صورت و رنگ مایکل جکسون!
متن پیام کریس دی برگ به ایرانیان!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X