این خودرو مجهز به یک تداخل سنج صوتی است. این تداخل سنج از طریق یک رایانه متصل به کنترل کننده های صوتی به راننده این امکان را می دهد که در مواقع مورد نیاز ...

محققان آمریکایی نمونه آزمایشی خودروی کاملا نوآورانه ای را ساخته اند که به دلیل برخورداری از سیستمهای هوشمند ویژه می تواند مورد استفاده رانندگان نابینا قرار گیرد.
پژوهشگران Blind Driver Challenge و لابراتوار مکانیزم دانشگاه ویرجینیا نمونه آزمایشی این خودروی نوآورانه را معرفی کردند.
این خودرو مجهز به یک تداخل سنج صوتی است. این تداخل سنج از طریق یک رایانه متصل به کنترل کننده های صوتی به راننده این امکان را می دهد که در مواقع مورد نیاز سرعت بگیرد، ترمز کند و در کل خودرو را هدایت کند.
به طوری که این سیستم پیشرفته، رایانه را به چشمهای راننده تبدیل می کند و به این ترتیب می تواند برای رانندگی نابینایان از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. این سیستم مجهز به یک نرم افزار مخصوص است. این نرم افزار روی رایانه ای نصب شده است که به حسگرهای لیزری، لرزاننده ها و کنترل کننده های صوتی مجهز است.
براساس گزارش یونایتد پرس اینترنشنال، نتایج اولین آزمایشات این خودروی چهار چرخ نوآورانه مورد توجه فدراسیون ملی نابینایان قرار گرفته است. به اعتقاد کارشناسان این فدراسیون، این خودرو می‌تواند کیفیت زندگی نابینایان را بهبود بخشد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: asriran.com
 
مطالب جالب دیگر:
همسرانی که طلاق گرفته‌اند اما مجبورند باهم زندگی کنند!!
عروس و داماد ايتاليايی دسته گلی جالب به آب دادند!
آخرین رده بندی زیباترین زنان جهان! (+عکس)
تصویر اثر انگشتان صدام در بازداشتگاه!
تصاویر كودكی ستارگان هالیوود! (1)
كدام زن قسمت كدام مرد و كدام مرد قسمت كدام زن می شود؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X