این دانشمندان با انجام تحقیقاتی دریافتند که باکتریها به صورت مجزا و نامنظم به ارگانیسم حمله نمی کنند بلکه ...

دانشمندان آمریکایی دریافتند که باکتریها می‌توانند با یکدیکر ارتباط برقرار  کرده، با هم حرف بزنند و به صورت دسته جمعی حمله کنند.
 دانشمندان دانشگاه پریستون در این خصوص توضیح دادند: "بارها مشاهده شده است که چند ساعت بعد از شستن دندانها اگر زبان را روی دندان بکشیم یک لایه لزج و نازک را روی آنها احساس می کنیم که در اصطلاح به آن پلاک باکتریایی گفته می‌شود. این پلاک یک لایه زیستی است که دارای ساختار پیچیده ای بوده و محتوی گروههایی از باکتریها است. این لایه از تمام باکتریهایی که در آن سکونت دارند محافظت می کند و همین مسئله موجب می‌شود که نفوذ داروهای آنتی بیوتیکی به تجمعات باکتریایی دشوار شود."
این دانشمندان با انجام تحقیقاتی دریافتند که باکتریها به صورت مجزا و نامنظم به ارگانیسم حمله نمی‌کنند بلکه پیش از حمله با استفاده از لایه ای از مواد شیمیایی که از غشای باکتریایی ترشح می‌شوند با هم ارتباط برقرار کرده و با ارسال پیام برای یکدیگر یک حمله بسیار استراتژیک را سازماندهی کنند. به طوری که این میکروارگانیسمها زمانی که باهم در تماس هستند بهتر رشد می‌کنند.
براساس گزارش دیسکاور مگزین، لایه های زیستی نگهدارنده باکتریها دارای ساختار خشن و کشنده ای هستند به طوری که همه ساله در حدود 500 هزار نفر در اثر آلودگیهای باکتریایی که در حضور این لایه های زیستی انجام می‌شود جان خود را از دست می‌دهند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: mehrnews.com
 
 مطالب جالب دیگر:
 فهرست زیباترین و جذاب‌ترین افراد جهان!!
روح مایکل جکسون در خانه‌اش دیده شد!! (+دانلود فیلم)
تفاوت‌های مردان و زنان در برابر مشکلات؟!
هنرمندان ماقبل تاریخ زن بوده‌اند!!
عروسی به شیوه جدید؛ ارسال ماسک، همراه کارت دعوت!!

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X