دانشمندان در نشست محرمانه‌ای برای بحث در زمینه ایجاد محدودیت در تحقیقات شان هشدار دادند كه ...

در حالی كه پیشرفت‌های صورت گفته در علم هوش مصنوعی، تخیل‌های فناوری برتر را به طور خطرناكی به واقعیت نزدیك می‌كند، دانشمندان نگران، كابوس شورش روباتهای قاتل را به تصویر می‌كشند.
 
وضعیتی كه تا كنون فقط به فیلم های علمی-تخیلی محدود می‌شد.
روزنامه تایمز طی گزارشی نوشت: محققان هشدار داده‌اند كه ممكن است ماشین های فراهوشمندی بسازند كه انسانها را نیز به خطر بیندازند.
در این گزارش آمده است، دانشمندان در نشست محرمانه‌ای برای بحث در زمینه ایجاد محدودیت در تحقیقات شان هشدار دادند كه سامانه‌های رایانه كه بخش عمده‌ای از حجم كار جامعه را انجام می‌دهند در واقع به جاودانگی و فناناپذیری رسیده اند.
اریك هورویتز یك محقق برجسته مایكروسافت كه این كنفرانس را در خلیج مونتری در كالیفرنیا به نمایندگی از انجمن پیشبرد هوش مصنوعی برگزار كرده، می‌گوید: اینها فناوری‌های قدرتمندی هستند كه می‌توان به شیوه‌های مطلوب یا نامطلوب از آنها استفاده كرد.
محققان دیگر هشدار دادند كه اگرچه دانشمندان وقت زیادی را صرف خلق هوش مصنوعی می‌كنند، اما چندان به مسئله ایمنی روبات‌ها نمی‌پردازند.
آلن وینفیلد استاد دانشگاه وست او انگلند در این‌باره می‌گوید: به سرعت به زمانی نزدیك می‌شویم كه باید پیش از عرضه روباتهای جدید، آنها را مشابه انجام آزمایش‌های اخلاقی و بالینی برای داروهای جدید، مورد آزمایش قرار دهیم
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: irna.ir
 
مطالب جالب دیگر:
این عکس چه ربطی به کلاس کنکور داره؟!
آزمونی جالب که هم شخصیت شما را می‌گوید هم بیماری شما را پیش‌بینی می‌کند!
گریم جالب و متفاوت رضا شفیعی جم در چشم باد!
تصویر دوران کودکی نیوشا ضیغمی!
جایگاه حلقه ازدواج از گذشته‌های بسیار دور تا امروز
بازیگر که اصل و نسبش جادوگر بوده‌اند!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X