چندی پیش نیز یک شرکت سوئدی روبات چمن زنی جدیدی را ساخت. این روبات کاملا خودکار بوده و تنها با دریافت یک "اس ام اس" از طریق تلفن همراه می‌تواند چمنهای یک باغ را کوتاه کند....

 

چندی پیش نیز یک شرکت سوئدی روبات چمن زنی جدیدی را ساخت. این روبات کاملا خودکار بوده و تنها با دریافت یک "اس ام اس" از طریق تلفن همراه می تواند چمنهای یک باغ را کوتاه کند.

دنیای امروز در تلاش برای توسعه سیستمهایی است که کاربرد تلفن همراه را به فراتر از مرزهای ارتباطات برساند و این دستگاه همراه را به یک کنترل کننده از راه دور تبدیل کند.

امروزه رایانه ها مهمترین دستگاه برای انجام روابط الکترونیکی ما به شمار می‌روند و خرید، پرداختهای بانکی، تهیه بلیت ها و پرداخت قبوض را از راه دور انجام می‌دهند. همچنین برای کنترل از راه دور سیستم های آژیر و زندگی راحت تر در خانه های فناوری زده ای چون خانه بیل گیتس به کار می‌روند.

امروزه علاوه بر رایانه ها تلفنهای همراه نیز به سوی مرزها و تعریفهای جدیدی پیش می‌روند. برای مثال چندی قبل در یکی از شهرهای آلمان استفاده از تلفن همراه برای روشن و خاموش کردن چراغهای خیابان آغاز شد.

دهکده کوچک "دورنتراپ" در آلمان که در حدود 9 هزار نفر جمعیت دارد سیستم جدیدی را راه اندازی کرده است که به کمک آن شهروندان می‌توانند چراغهای خیابان را تنها از طریق تلفن همراه روشن کنند.

چراغهای خیابان را با موبایل روشن کنید!

این سیستم برپایه نرم افزاری به نام Dial4Light عمل می‌کند. به این ترتیب تمام چراغهای خیابانهای این دهکده در طول شب خاموش می مانند و زمانی که رانندگان خودروها و عابران پیاده قصد عبور از خیابانها را دارند با گرفتن یک کد شش رقمی از طریق شماره تلفن همراه که آنها را به مرکز کنترل روشنایی عمومی شهر وصل می‌کند چراغهای مسیر حرکت خود را روشن می‌کنند.

این چراغها پس از 15 دقیقه به صورت خودکار خاموش می‌شوند. این نرم افزار به مدت یکسال در این دهکده کوچک که در فاصله حدود 100 کیلومتری هانوفر واقع شده است آزمایش می‌شود.

تلفن همراه هزاران کاربرد جدید دارد که تماشای تلویزیون، جستجو در اینترنت، خرید و فروش سهام در بورس و ارسال و دریافت ایمیل از جمله آنها است.

پرداخت هزینه پارک خودروها در 35 شهر ایتالیا

به نظر می‌رسد که کاربردهای جدیدی در انتظار تلفن های همراه هستند. برای مثال در حال حاضر امکان پرداخت هزینه پارک خودروها در 35 شهر ایتالیا از طریق تلفن همراه امکانپذیر است. همچنین در شهر میلان تلفن همراه جایگزین بلیت و کارت اشتراک مترو شده است.

استفاده از موبایل به عنوان کارت پرواز

از سویی دیگر شرکت ایر فرانس به مشتریان ثابت خود این امکان را داده است که به جای خرید بلیت هواپیما از تلفن همراه خود به عنوان کارت پرواز استفاده کنند.

تشخیص جعلی بودن وسایل الکترونیکی با موبایل

از دیگر امکانات بالقوه تلفن همراه، خریدهای اینترنتی با استفاده از تلفن همراه است. همچنین شرکت نوکیا در حال مطالعه یک سرویس مصرف کننده است که به مشتری این امکان را می‌دهد که در زمان خرید دستگاههای الکترونیکی کوچک اصل و یا جعلی بودن محصول را از طریق تلفن همراه تشخیص دهد.

استفاده از تلفن همراه به عنوان یک "جی پی اس" نیز از دیگر عملکردهای این دستگاه همراه است.

یادآوری لیست خرید از سوی موبایل

به تازگی نیز نرم افزاری برای گوشیهای همراه نوکیا ساخته شده است که می‌تواند لیستی از خریدهای مورد نیاز را تهیه کند و زمانی که کاربر در فروشگاه به جایگاه مواد مورد نظر رسید خرید را به کاربر یادآوری کند.

چمن زنی با پیامک موبایل

چندی پیش نیز یک شرکت سوئدی روبات چمن زنی جدیدی را ساخت. این روبات کاملا خودکار بوده و تنها با دریافت یک "اس ام اس" از طریق تلفن همراه می‌تواند چمنهای یک باغ را کوتاه کند.

این روبات چمن زنی که Automower 260 ACX نام دارد پس از دریافت یک پیام "اس ام اس" که در آن اندازه و نوع کوتاه کردن چمن ذکر شده است، اندازه تیغه های خود را تنظیم کرده و چمن ها را کوتاه می‌کند.

پاسخ به زنگ منزل با تلفن همراه بدون حضور در خانه

همچنین سال گذشته شرکت نوآوریهای بدون سیم Waleli سیستم جدیدی برای مراجعه کنندگان به در منازل ارائه داد که از طریق آن صاحبان خانه می‌توانند با استفاده از تلفن همراه هوشمند به زنگ در پاسخ دهند، با مراجعه کنندگان صحبت کنند و حتی بدون حضور در خانه میهمانان خود را به داخل راه دهند.

زنگ در GSM به دلیل برخورداری از قابلیت در دسترس بودن از راه دور وسیله مناسبی برای استفاده در مواقع اورژانس به ویژه برای افراد سالمند است.

زمانی که زنگ هشدار بر مبنای سیستم هشدار شخصی ساخته می شود، مرکز تماس منطقه ای از راه دور زنگ در GSM را به کار می اندازد. وقتی پرستار فرد سالمند به در منزل مراجعه کرده و زنگ را به صدا در می‌آورد، یک ارتباط صوتی با مرکز تماس برقرار می‌شود.

این وضعیت به پرستار کمک می‌کند تا خود را در سیستم شناسایی کرده و مرکز تماس تنها با فشار یک دکمه در را باز می‌کند تا وی به درون منزل داخل شود.

در این حالت وقتی صاحب خانه در داخل خانه حضور داشته باشد دیگر نیازی به استفاده از سیستم GSM نیست و زنگ در تنها با فشار یک کلید به حالت عادی باز می‌گردد.

به این ترتیب می‌توان دریافت که تلفن همراه تنها یک وسیله ساده برای انجام مکالمات تلفنی، ارسال اس. ام. اس و یا ام. ام. اس نیست و از قابلیتهای بالقوه ای برخوردار است که با پیشرفت لحظه به لحظه دنیای فناوری اطلاعات این قابلیتها به ظهور می‌رسند.  

 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: asriran.com
 
مطالب جالب دیگر:
اطلاعاتی بسیار جالب درخصوص جراحی زيبايی!!
بازيگران زن ايران وقتی که کچل هستند!! (عکس)
توجه: عمو پورنگ در فيس‌بوك نيست!
دوستی جالب و عاشقانه یک سگ با اورانگوتان!! (+عکس)
برد پيت ِزن ذليل يا بچه‌دوست؟!
10 زن ثروتمند و معروف دنیا! (+عکس ومیزان دارایی)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X