برتری های HUAWEI Mate 10 Pro در مقابل ایفون X
سنسور تشخیص اثر انگشت در گوشی های سری Mate 10 شرکت HUAWEI از سرعت بی نظیری در تشخیص اثر انگشت بهره می برند .

جدیدترین گوشی هوآوی از سری HUAWEI Mate 10 Pro

طی هفته های گذشته پرچم داران نام داری از برندهای بزرگ بازار تلفن همراه دنیا وارد بازار شدند. شرکت هوآوی در زمره برندهایی بود که گوشی های سری Mate 10 خود را که برای اولین بار از پردازنده با قابلیت پردازش هوش مصنوعی یا AI در آنها بهره گیری شده رونمایی نمود. همچنین رقبایی مانند ایفون 8 و ایفون X هم در این مدت زمان به بازار عرضه شدند که آنها نیز قابلیت های قابل توجهی داشتند. در این بررسی تلاش داریم برترین گوشی سری Mate 10 یعنی Mate 10 Pro را در مقابل قدرتمندترین محصول بین ایفون های جدید عرضه شده یعنی ایفون X را بررسی کنیم.

HUAWEI Mate 10 Pro.jpg

پردازنده:

پردازنده ای که هوآوی برای Mate 10 Pro در نظر گرفته، یعنی Kirin 970، از پردازش هوش مصنوعی پشتیبانی می کند. البته پردازنده A11 ایفون هم از موتور پردازش عصبی برای Face ID برخوردار است ولی تفاوت محصول هواوی با ایفون در اینجاست که پردازنده Mate 10 Pro که البته همان پردازنده ای است که در Mate 10 هم بکارگرفته شده است از یک بخش NPU اختصاصی برای پردازش هوش مصنوعی برخوردار است که نسبت به پردازنده های عادی از 25 برابر کارایی بیشتر و 50 برابر بهره وری بالاتر برخوردار است و در بخش های مختلفی شامل دوربین، پردازش صدای محیطی، مدیریت انرژی، تشخیص تصاویر و . . . از آن بهره گیری شده است.

در Huawei Mate 10 Pro  امکان پردازش ارتباطات با سرعتی بی رقیب وجود دارد به این معنا که این گوشی از ارتباطات LTE 4.5G Cat. 18 پشتیبانی می کند که می تواند سرعت دانلودی معادل 1.2 Gbps برای این مدل به ارمغان بیاورد که این بازده در دنیای گوشی های تلفن همراه برای اولین بار دیده می شود.

به علاوه در این چیپ برای اولین بار از پردازنده گرافیکی 12 هسته ای MALI-G72 بهره گرفته شده که تجربه گرافیکی بی نظیری را در حوزه بازی های موبایل در اختیار کاربران Mate 10 Pro قرار می دهد.

باتری:

باتری به کارگرفته شده در Mate 10 و Mate 10 Pro از ظرفیت 4000 mAh بهره می برد و قادر است مثلاً در تماس های تحت بستر 3G گوشی را در حالت مکالمه مداوم 25 ساعت! روشن نگاه دارد. این باتری در حالت استفاده عادی حدود 2 روز و در حالت استفاده پرفشار یک روز کامل می تواند این گوشی ها را روشن نگاه دارد. این درحالیست که باتری ایفون X از ظرفیت 2716 mAh بهره می برد. 

همچنین سیستم شارژ سریع هواوی در Mate 10 Pro و البته Mate 10 می تواند تنها طی مدت 30 دقیقه شارژ ظرفیت باتری این گوشی ها را از 0 به 58 درصد افزایش دهد.

HUAWEI اولین برندی در بازار تلفن همراه است که موفق شده برای گوشی های خود استاندارد امنیت برای کلیه اجزای سیستم شارژ گوشی از شرکت صاحب نام آلمانی TUV دریافت کند.

دوربین:

در دوربین اصلی Mate 10 Pro از لنز دوگانه شرکت صاحب نام Leica که رهبر بازار تولید لنزهای حرفه ای در دنیاست بهره گیری شده است. به کار گیری این لنزها در کنار موتور پردازش هوش مصنوعی به دوربین Mate 10 و Mate 10 Pro این امکان را داده است تا ماهیت سوژه ها را تشخیص داده و افکت های لازم را به صورت خودکار به آنها تخصیص دهند. دوربین این پرچم داران هوآوی می توانند تا 13 نوع سوژه متفاوت را از هم تفکیک کنند و مثلاً تشخیص دهند که سوژه غذاست، یا سگ است یا گربه است! و این قابلیتی است که ایفون از آن بی بهره است.

HUAWEI Mate 10.jpg


همچنین هر دو لنز دوربین اصلی این گوشی های هواوی از اندازه دیافراگم بزرگ و بی نظیر با میزان f/1.6 بهره مند هستند که به آنها این امکان را می دهد در فضاهای کم نور عکس هایی با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ایفون X که از اندازه دیافراگم کمتری برخوردار است ثبت کنند.

مانیتور و طراحی:

اندازه صفحه نمایش ایفون 5.8 اینچ است و این در حالیست که صفحه نمایش Mate 10 از اندازه 5.9 اینچ، و Mate 10 Pro از اندازه 6 اینچ بهره می برند.به علاوه نسبت پوشش صفحه نمایش به کل بدنه در ایفون 81.36 درصد است ولی این نسبت در Mate 10 به میزان 81.79 درصد و در Mate 10 Pro به میزان 81.61 درصد می باشد که این به این معناست که هوآوی در هر دو مدل خود نسبت به ایفون، نسبت بیشتری از فضای روی گوشی را به مانیتور اختصاص داده و حاشیه های Mate 10 و Mate 10 Pro نسبت به ایفون کمتر می باشد.

Mate 10 Pro.png

تشخیص اثر انگشت:

سنسور تشخیص اثر انگشت در گوشی های سری Mate 10 شرکت HUAWEI از سرعت بی نظیری در تشخیص اثر انگشت بهره می برند و تنها با تماس انگشت کاربر در حد 0.3 ثانیه می تواند صفحه اصلی گوشی را نشان دهد. این سرعت در مقایسه با سرعت Face ID و مراحلی که باید برای باز کردن صفحه اصلی گوشی در ایفون X طی شود بسیار بیشتر است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سایر قابلیت های HUAWEI Mate 10 به صفحه رسمی این محصول می توانید مراجعه کنید.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: HUAWEI