كفش پاشنه دار حالت پا را تغییر می‌دهد و گاهی مانع عملكرد درست پا می‌شود. این قرار گرفتن طولانی مدت پا در قالب این كفش ها موجب كوتاه شدن تاندون آشیل می‌شود که ...
 
بسیاری از خانم ها علاقمند به پوشیدن كفشهای پاشنه دار هستند تا خوش تیپ تر به نظر بیایند، درحالی كه اغلب از خطرات ناشی از آن بی اطلاع اند.
براساس اطلاعات انجمن پزشكی بیماری های پا، كفشهایی كه پاشنه ی بلندتر از ۵ سانتیمتر داشته باشند، از نظر بیومكانیكی و ارتوپدی غیرقابل قبول هستند، چون موجب می‌شود فرد در معرض افتادن و آسیب دیدن باشد. به علاوه باعث تخریب وضعیت پا و مشكلات عدیده ای خواهد شد.
كفش پاشنه دار حالت پا را تغییر می‌دهد و گاهی مانع عملكرد درست پا می‌شود. این قرار گرفتن طولانی مدت پا در قالب این كفش ها موجب كوتاه شدن تاندون آشیل می‌شود كه ماهیچه ساق پا را به پاشنه وصل می‌كند . این وضعیت تاندون را حساس و دردناك می‌كند. پوشیدن مداوم این نوع كفش برآمدگی ای درپشت پاشنه بوجود می‌آورد كه حاصل از اصطكا ك پشت كفش با پای فرد است.
بهترین و راحت ترین نوع كفش برای بانوان كفشی است كه پاشنه ای پهن و راحت داشته باشد كه طول آن حداكثر ۱ تا ۲ سانتیمتر باشد.
با پوشیدن كفش پاشنه بلند، فرد قدم های كوتاه تری برمی‌دارد تا تعادلش حفظ شود و زمین نخورد، از این رو فشار زیادی به پا وارد می شود.
اگربه این مدل كفش علاقمند هستید بهتر است نیمی از روز كفش‌های راحت بپوشید و یا كفش های پاشنه بلند را به طور متناوب با كفشهای كتانی و كفش های پاشنه كوتاه بپوشید تا پای شما آسیب كمتری ببیند. 
 
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: sootak.ir
 
مطالب جالب دیگر:
دردسر بوسیدن دختر توسط پدر!!
وقتی راديو در کرج هک می‌شود!
مردی که سلامتی‌اش را جدی نگرفت و اتفاق عجیبی که برایش افتاد؟! (+عکس)
خودکشی به خاطر مرگ مایکل جکسون! (+عکس)
حیرت انگیز: جنین پیش از تولد، در میان دستهای شما!! (+عکس)
مرد بدون صورت، یکی از عجایب پزشکی!! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X