هنگامی که میزان بخار آمونیاک تولیدی ماده غذایی به بالاتر از حد مجاز برسد، برچسب تیره و غیرقابل خواندن می‌شود و شما دیگر تاریخ انقضا را نمی‌بینید. با توجه...

امروزه درج تاریخ تولید و به خصوص تاریخ انقضا، ضروری ترین موردی است که در بسته بندی مواد غذایی به آن توجه می‌شود. حتی بسیاری از کودکان هم آموخته اند هنگام خرید خوراکی به تاریخ انقضا آن توجه کنند. اما متاسفانه در همه جا می‌توان مواد خوراکی را دید که برچسب انقضا آنها دستکاری و یا مخدوش شده است.
 
 
 

مثل اینکه ژاپنی ها هم با این مشکل دست به گریبان بوده اند. آنها اخیرا برچسب های انقضایی به نام Fresh Label تولید کرده اند، که امکان دستکاری و تقلب را از فروشنده می‌گیرد.

این برچسب با سنجش میزان بخار آمونیاک متصاعد شده از غذاهای بسته بندی شده به یاری مصرف کننده می‌آید. به این صورت که هنگامی میزان بخار آمونیاک تولیدی ماده غذایی به بالاتر از حد مجاز برسد، برچسب تیره و غیرقابل خواندن می‌شود و شما دیگر تاریخ انقضا را نمی‌بینید. با توجه به اینکه تمامی مواد غذایی، مرکبات و سبزیجات با ماندن در فضای بسته از خود گاز آمونیاک متصاعد می کنند و با فاصله گرفتن از زمان بسته بندی میزان گاز تولیدی بیشتر می گردد؛ این برچسب می‌تواند یکی از باهوش ترین ابزار سنجش سلامت خوراکی های بسته بندی شده باشد که به این راحتی ها نمی‌توان سر آن کلاه گذاشت. 
 
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: .narenji.ir
 
مطالب جالب دیگر:
زنی که مجبور شد 80 درصد صورتش را تغییر دهد!!
سگی كه سيگار می‌خورد!
اختراعی تازه: شارژ موبایل با عینک آفتابی!!(+عکس)
شخصیت شناسی جالب براساس پنیر مورد علاقه!!
دختری که با دیدنش به فکر فرو میرویم! (+عکس)
پای انسان در داخل مغز یک نوزاد!!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X