نام خانوادگی طولانی بدو الصدور زیاد داشتیم، که طولانی ترین آن 35 کاراکتر(حرف) دارد و یک نمونه از آن...
 
از بدو تاسیس سازمان ثبت احوال در کشورتا کنون صد میلیون سند سجلی در کشور ثبت شده که قریب سی میلیون آنها تاکنون فوت کرده اند.
عبودی معاون حقوقی سجلی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام این مطلب گفت ده هزار واژه به عنوان نام خانوادگی انتخاب شده که بیشترین واژه هایی که مردم از سال 1297 تا کنون انتخاب کرده اند، واژه محمدی است که بیشترین نام خانوادگی رایح در بین ایرانیان محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نامهای خانوادگی ترکیبی با این واژه نظیر میرمحمدی وپور محمدی نیز در کشور فراوانی بسیار دارد گفت: بعد از محمدی، نام های خانوادگی حسینی،احمدی و موسوی قراردارند، در عین حال فراوانی برخی نام های خانوادگی در استانها نیز متفاوت هست مثلا نام خانوادگی گودرزی در استان لرستان،‌در استان فارس نام خانوادگی زارع، در استان کرمان سالاری، و در استان مازندران نام خانوادگی حسینی بیشترین فراوانی را دارد.
اسماعیلی مدیر امور سجلی و پژوهش سازمان ثبت احوال کشور درباره طولانی ترین نام خانوادگی کشور گفت نام خانوادگی طولانی بدو الصدور زیاد داشتیم، که طولانی ترین آن 35 کاراکتر(حرف) دارد و یک نمونه از آن (آقا میرزا محمدعلی شیرازی) است که تمامی الفاظ آن نام خانوادگی یک فرد ایرانی بوده است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: iribnews.ir
 
مطالب جالب دیگر:
تصویری که پربیننده ترین تصویر در اینترنت شد!! (+عکس)
چپ دست‌های معروف دنیا (+عکس)
رنگی که باعث پیروزی شما می‌شود!!
آزمایش تعیین جنسیت برروی دونده زن افریقایی بخاطر شباهت به مردان!! (+عکس)
10 فناوری برتر آینده!
تصاویر بازیگر زن مصری قبل و بعد از محجبه شدن
 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
 
X