این کفش هوشمند تشخیص می دهد چه زمانی زمین می خورید!
کفش هوشمندی تولید شده است که زمان زمین خوردن افراد را تشخیص می دهد

کفش هوشمند می‌داند کی زمین می‌خورید

شرکت آلفابت بی سروصدا نمونه اولیه یک کفش هوشمند را تولید کرده که با بررسی وزن و حرکات یک فرد می تواند احتمال سقوط و افتادن وی را پیش بینی کند. البته این کفش در اصل برای حفظ سلامت و تناسب اندام طراحی نشده، اما با بررسی نحوه و سرعت حرکت کاربران و جمع آوری اطلاعات در مورد وزن آنها عملا می تواند چنین کاری را انجام دهد.

این کفش چند لحظه قبل از زمین خوردن فرد برای وی پیام هشیاری را از طریق گوشی همراه ارسال می کند و لذا برای استفاده افرادی که با مشکلاتی همچون معلولیت یا مشکلات حرکتی دست و پنجه نرم می کنند، مناسب است.

شرکت Verily وابسته به آلفابت که این کفش را تولید کرده برای عرضه انبوه آن به بازار به دنبال شرکای تجاری است و جلسات خصوصی را نیز در این زمینه برگزار کرده است. ممکن است در آینده نمونه های پیشرفته این کفش قادر به ارسال اطلاعات و داده های پزشکی افراد به مراکز درمانی و برای پزشکان نیز باشند.

این شرکت قبلا نمونه اولیه یک لنز چشمی را تولید کرده بود که می توان از آن برای اندازه گیری میزان قند خون استفاده کرد، اما برنامه های مربوط به تولید انبوه آن لغو شد. لذا هنوز مشخص نیست در آینده کفش هوشمند این شرکت به طور گسترده تولید می شود یا خیر.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: farsnews.com