این پرندگان بعد از انتخاب جفت تا آخر عمر در کنار یکدیگر باقی می‌مانند و معمولا فقط در صورت مرگ یکی از آن‌ها ، جفت دیگری دوباره به فکر جفت یابی می‌افتد...

کارشناسان مرکز محافظت شده حیات وحش
Gloucestershire با دیدن طلاق بین دو قو شگفت زده شدند.تمام قوها در این مرکز دارای شناسنامه هستند و محققان به دقت زندگی این حیوانات را تحت نظر دارند.
به گفته آن‌ها این پدیده بسیار در بین قوها نادر است و در طول 40 سال گذشته این دومین مورد در میان 4 هزار جفت قویی است که در این ناحیه زندگی کرده اند.

این پرندگان بعد از انتخاب جفت تا آخر عمر در کنار یکدیگر باقی می‌مانند و معمولا فقط در صورت مرگ یکی از آن‌ها ، جفت دیگری دوباره به فکر جفت یابی می‌افتد.
اما این بار زمانی که قوها از مهاجرت سالانه خود از روسیه بازگشتند، دانشمندان متوجه شدند یک جفت از قوها از یکدیگر جدا شده و هر کدام جفت جدیدی پیدا کرده اند.این پدیده که به شدت در میان این حیوانات نادر است باعث تعجب فراوان کارشناسان شد.
جولیا نوث یکی از محققان این مرکز در این باره گفت : این واقعه ما را متعجب کرد.قوها واقعا به وفاداری به یکدیگر علاقه دارند و تا آخر عمر در کنار جفت خود باقی می‌مانند و فقط در صورت مرگ جفت خود تصمیم به جفت یابی می‌گیرند.
کارشناسان معتقدند شاید یکی از دلایل جدای این جفت عدم موفقیت در تولید مثل باشد، زیرا آن ها در طول مدت چند سالی که در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند هیچ‌گاه تخم گذاری نکرده‌اند.

قوهای Bewick کوچک‌ترین و نادرترین نژاد قوها در انگلستان هستند و همه آن‌ها در این کشور دارای شناسنامه هستند و با مکانیسم‌های خاصی تعیین هویت می‌شوند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: society.kodoom.com
 
مطالب جالب دیگر:
فیس‌بوک، پدر و دختری را پس از 50 سال به هم رساند! (+عکس)
ساخت هواپیمایی که می‌توان آن را پوشید! (+عکس)
خبرسازی مجدد بازیگر سریال نرگس در فرانسه! (+عکس)
جـیـپـسی کـینـگـز از سیـر تا پیـاز؛ وقتی کولی‌ها به سلطنت می‌رسند!
هلندی‌ها با اتومبیل خود رابطه عاطفی دارند!!
کوتاه و جالب از همه زنان ناصرالدین شاه! (+عکس)