تقریبا برای همگان این امر اتفاق افتاده که در اتوبوس، مترو یا دیگر مکان‌های عمومی در کنار فردی نشسته باشند که با صدای بلند با تلفن‌همراه خود حرف بزند که البته این مشکل...
 
تقریبا برای همگان این امر اتفاق افتاده که در اتوبوس، مترو یا دیگر مکان‌های عمومی در کنار فردی نشسته باشند که با صدای بلند با تلفن‌همراه خود حرف بزند که البته این مشکل همگانی، دانشمندان را بر آن داشته تا چاره‌ای برای آن بیندیشند.

به گزارش ICTPRESS به نقل از پی سی ورلد، به تازگی در نمایشگاه سبیت در‌هانور یک فناوری جدید ارایه شده که حرکات لب را به صدایی کامپیوتری تبدیل می‌کند که در آن سوی خط برای شنونده قابل شنیدن است اما از این سو به دلیل آنکه فرد تنها لب‌های خود را تکان می‌دهد اطرافیان آزار نخواهند دید.
این ابزار جدید که توسط موسسه فناوری‌هایKarlsruhe ساخته شده از برق نگاری ماهیچه‌ای یا electromyography استفاده می‌کند. با استفاده از این فناوری زمانی که ما صحبت می‌کنیم حرکات ماهیچه‌ای لب‌ها به پالس‌های الکترونیکی و سپس پالس‌های صوتی تغییر شکل می‌یابد.

البته علاوه بر مورد یاد شده این فناوری می‌تواند برای افرادی که در تصادفات و سوانح یا به دنبال بیماری‌ها، توانایی گفتاری خود را از دست داده‌اند نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین زمانی که یک فرد می‌خواهد یک پین کد را به صورت سری به فردی که آن طرف خط است نیز اعلام کند این فناوری می‌تواند در صورتی که فرد لب خوانی در دور و اطراف نباشد بسیار سودمند واقع شود.
 
گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: hamseda.ir
 
مطالب جالب دیگر:
چرا مردان بامزه ترند؟!
چرا در خواب تشنه نمی‌شویم؟
عکس‌های جالب جنیفر لوپز وقتی که در بورلی هیلز غافلگیر می‌شود!!
رابطه ازدواج و درآمد!؟
رابطه الناز شاکردوست و علیرضا حقیقی چگونه جنجالی شد؟!
اگر به این 5سوال ساده پاسخ دهید، خیلی باهوش هستید!! (+عکس)