محققان آمریکایی مجموعه‌ای از تحقیقات را روی سه هزار نفر در گروه‌های سنی بین 60 و 100 ساله انجام دادند تا دریابند که با بالا رفتن سن چه اتفاقی برای مغز رخ می‌دهد...

به گفته محققان، مغز ما در سنین سالمندی و پیری کمتر تحت تاثیر احساسات و هیجانات قرار می‌گیرد و کمتر تحریک می‌شود و این زمانی رخ می‌دهد که ما صاحب عقل و خرد می‌شویم.
محققان آمریکایی مجموعه‌ای از تحقیقات را روی سه هزار نفر در گروه‌های سنی بین 60 و 100 ساله انجام دادند تا دریابند که با بالا رفتن سن چه اتفاقی برای مغز رخ می‌دهد.
محققان دریافتند که سالمندان هم می‌توانند توانایی‌های جدیدی را کسب کنند حتی در زمانی که مغزشان کمتر به هورمون‌های «حس خوب» وابسته است که در نتیجه آن، با احساسات و هیجانات کمتر تحریک می‌شود. این تاثیر به گفته محققان در کالج سلطنتی کنگره روانپزشکان در ادینبورگ، «خرد» است.
روزنامه‌ تلگراف به نقل از پرفسور دیلیپ جسته از دانشگاه کالیفرنیا می‌نویسد : این واقعیت که سالمندان در واکنش‌های خود کندتر از جوانان عمل می‌کنند، عمدتا به عنوان یک کاستی در نظر گرفته می‌شود، اما همیشه هم موضوع زیان آوری نیست.
این کندی در واکنش که در واقع نتیجه کاهش هورمون‌های هیجان آور مثل دوپامین در مغز است، چیزی است که ما آن را به «خرد و حکمت» تعبیر می‌کنیم.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
مرد مست متوجه اصابت گلوله به پایش نشده بود!!
تجربه‌ای متفاوت از بازی‌های کامپیوتری! (+عکس)
گزارشی خواندنی از زندگی رضا جاودانی، همسرش و فرزندشان! (+عکس)
سنگ قبرهایی با نوشته‌هایی بسیار بامزه!! (عکس)
ماموریت وکیل معین در تهران!!
شش ندای درونی که نباید به آن‌ها توجه کرد!
خطر خرید کردن برروی توان تولید مثل مردان!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X