دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که ...

پژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی‌نه تنها موجب حفظ محتویات کیف پول می‌شود بلکه به لاغری و کاهش وزن نیز کمک می‌کند.
جملاتی از قبیل "مترو و اتوبوس شما را لاغر می‌کند!" بر روی وسائل حمل و نقل عمومی‌به چشم نمی‌خورند اما به زودی می‌توان برای تشویق مردم به استفاده از این خدمات شهری انتظار دیدن چنین شعارهای تبلیغاتی را داشت.
این شعارها می‌تواند یک ریشه علمی‌داشته باشد. به طوری که به تازگی دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که استفاده از سرویسهای حمل و نقل شهری نه تنها از دیدگاه اقتصادی و حفظ محیط زیست اهمیت دارند بلکه می‌توانند در مبارزه با چاقی نیز به کار روند.
این تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده منظم از ترم، قطار، مترو و اتوبوس در کاهش وزن به روشی سریع و آسان نقش مهمی‌ایفا می‌کنند.
این پژوهشگران به منظور دستیابی به این نتایج به مدت 365 روز دو گروه از داوطلبان را شامل افرادی که برای رفتن به سر کار از وسائل نقلیه عمومی‌استفاده می‌کردند و افرادی که خودروی شخصی را ترجیح می‌دادند رصد کردند.
در تفاوت با افراد سوار بر ماشین شخصی آنهایی که اتوبوس و مترو را ترجیح می‌دادند به طور متوسط در مدت یکسال، سه کیلو وزن بیشتری از دست دادند.
این دانشمندان توضیح دادند: "پیاده روی روزانه برای رسیدن به ایستگاه علت این کاهش وزن است."
براساس گزارش تلگراف، شبکه حمل و نقل عمومی‌در آمریکا نسبت به خطوط متروی اروپا و ژاپن از انعشابات کمتری برخوردار است. به همین علت این تحقیقات با هدف تشویق دولت به سرمایه گذاری در بخش توسعه مترو انجام شده است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
تصاویر غذا دادن به ماهی‌ها با شیشه شیر!!
103 بازیگر و ورزشکار معروف ایرانی، چه اتومبیل‌هایی دارند؟!!
شش ندای درونی که نباید به آن‌ها توجه کرد!
عکس‌های جدید بهرام رادان و کامبیز دیرباز و بازیگران زن در کنسرت موسیقی!
دختر 15ساله: فکر نمی‌کردم ایده احمقانه‌ام اینقدر جالب باشد!؟
تاثیر هورمون عشق برروی مردان چگونه است؟!
بدشانس‌ترین شکارچی دنیا!! (+عکس)
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X