مشکل تروریسم تنها در میان جوامع انسانی وجود ندارد زیرا به تازگی جانورشناسان مدارکی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهند جانورانی از قبیل مورچه ها نیز از این معضل در عذابند...
 
مشکل تروریسم تنها در میان جوامع انسانی وجود ندارد زیرا به تازگی جانورشناسان مدارکی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهند جانورانی از قبیل مورچه ها نیز از این معضل در عذابند.
"مارک مافت" اکولوژیستی در دانشگاه کالیفرنیا است که توضیح می‌دهد برخی از مورچه ها به چه شیوه وحشتناکی اقدام به ترور انتحاری می‌کنند. وی تصاویری از مورچه های قرمز کارگر به ثبت رسانده است که در آن مورچه ای بدن خود را برای آزاد سازی مایعی به شدت سمی‌شکاف می‌دهد، ماده ای که علاوه بر خود مورچه، دشمنانش را نیز در کسری از ثانیه از بین می‌برد.
 
 
وی مدارک این اقدام انتحاری مورچه ها را با ایجاد تله ای برای جذب انواع مختلف مورچه ها و سپس مشاهده رفتار آنها برای دستیابی به طعمه جمع آوری کرده است. در این تله که طعمه آن مقداری عسل بود، یک مورچه بافنده و یک مورچه نجار گرفتار شده و یکی از آنها بر سر تصاحب طعمه بدن خود را شکافته و خود و دیگری را از پا درآورد.
بر اساس گزارش دیسکاوری، "مافت" همچنین مطالعاتی بر روی گونه های برزیلی مورچه‌ها کرده است، گونه هایی که کل آشیانه را یکباره و به دلایلی ناشناخته که می‌تواند بیماری یا بالا بودن سن مورچه ها باشد نابود می‌کنند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
فروش خانه بازیگر هالیوودی: زن اغوا کننده مردان!! (+عکس)
درآمد یک فرد چینی چقدر است؟!
اس ام اس 155 (مخصوص این روزهای گرم)
پلیس آلمان، محمدرضا فروتن را از تیم ملی فوتبال جدا کرد!
ساخت جزیره از 44 میلیون کیلو زباله با گنجایش 5میلیون نفر!! (+عکس)
گربه‌ای که پاهایش مصنوعی است!! (+عکس)
زنی که یک بار به دریا رفت، حالا 10ساله که پشیمان است!! (+عکس) 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X