مثلا تصور کنید که صبح، ‌وقتی از خواب بیدار می‌شوید،‌ قهوه یا چای آماده باشد، موسیقی که دوست دارید در خانه پخش شود و دمای خانه هم کاملا مطابق با...

محققین انگلیسی می‌خواهند خانه‌های هوشمندی بسازند که علاوه بر مصرف بهینه انرژی،‌ سلیقه و سبک زندگی کاربر را درک می‌کند و از همه امکانات درون منزل برای شادی و راحتی کاربران استفاده می‌کند.
عنوان خانه‌های هوشمند که مدتی است در بین خبرها و گزارش‌های علمی جا باز کرده‌، اغلب با موضوع مصرف بهینه انرژی، ‌خصوصا انرژی برق  همراه است. اما به نظر می‌رسد که محققین انگلیسی جاه‌طلبانه‌تر از این حرف‌ها به یک خانه هوشمند نگاه می‌کنند.
اگر خانه شما بتواند فضایی را برایتان فراهم کند که دوست دارید و با سلیقه و الگوی زندگی شما کاملا هماهنگ است، ‌آن وقت به عنوان یک خانه هوشمند واقعی قبولش خواهید داشت؟ مثلا تصور کنید که صبح، ‌وقتی از خواب بیدار می‌شوید،‌ قهوه یا چای آماده باشد، موسیقی که دوست دارید در خانه پخش شود و دمای خانه هم کاملا مطابق با سلیقه شما تنظیم شده باشد. البته همه این‌ها در بهترین حالت استفاده از انرژی تامین خواهد شد.
محققین خانه‌های هوشمند می‌خواهند بین همه وسیله‌های خانه، از ماشین لباس‌شویی گرفته تا چای‌ساز و تلویزیون، ارتباط خودکاری به وجود بیاورند به طوری که همه به یک سیستم متصل باشند. این سیستم سبک زندگی شما را می‌آموزد،‌ علاقه‌هایتان را پیدا می‌کند و الگوی زندگی شما را درک می‌کند و بر اساس این اطلاعات،‌ بدون این که لازم باشد شما دستوری بدهید،‌ همه چیز را در جهت راحتی و شادی شما برنامه‌ریزی می‌کند. در حقیقت به گفته محققین، هدف اصلی این پروژه ایجاد نوعی تازه از تعامل انسان و ماشین در راستای شادزیستن کاربران است. زندگی در چنین خانه‌ای می‌تواند خیلی هیجان‌انگیز باشد، ‌این طور نیست؟
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.com
 
مطالب جالب دیگر:
کشفیات جدید درمورد خندیدن!؟
وقتی مجری زن تلویزیون را جو می‌گیرد: مگر می‌شود با این آهنگ تکانی به خود ندهیم!! (+عکس)
ایده‌های نوکیا برای آینده موبایل!
عکس رادیولوژی زنی که سنجاق قفلی خورده است!!!
چرا زنان دل نازک هستند و زود گریه می‌کنند؟!
دختر ایرانی شب عروسی دعوا کرد و به مراسم عروسی‌اش نرفت!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X