در این بررسی‌ها مشخص شد که...
 
این فقط زنان نیسند که بعد از مادر شدن دچار افسردگی می‌شوند، بلکه این اتفاق برای یک پنجم پدران هم اتفاق می‌افتد.
تحقیقات نشان می‌دهد تا زمانی که اولین فرزند خانواده به سن 12 سالگی می‌رسد، 21 درصد از پدران حداقل یک بار دچار افسردگی می‌شوند. بر همین اساس کارشناسان معتقدند باید به همان اندازه که به افسردگی زنان بعد از مادر شدن توجه می‌شود نسبت به پدران هم توجه بیش‌تری صورت گیرد.
در این مطالعات 87 هزار خانواده در بین سال‌های 1993 تا 2007 شرکت داشتند و سابقه افسردگی پدران و مادران به دقت مورد بررسی قرار گرفت.
در این بررسی‌ها مشخص شد 3 درصد پدران در اولین سال بعد از تولد دچار افسردگی می‌شوند. تا زمانی که این کودک به سن 4 سالگی می‌رسد این آمار به 10 درصد و تا 8 سالگی به 16 درصد و تا 12 سالگی به 21 درصد می‌رسد.
این در حالی است که آمار یاد شده برای زنان در اولین سال بعد از تولد کودک به 13 درصد، تا 4 سالگی به 24 درصد، تا 8 سالگی به 33 درصد و تا 12 سالگی کودک به 39 درصد می‌رسد که نشان می‌دهد احتمال افسردگی زنان بسیار از مردان بیش‌تر است.
عوامل مختلفی می‌تواند باعث افسردگی شوند که از جمله آن می‌توان به کمبود خواب، افزایش مسوولیت‌ها و مانند آن اشاره کرد.
پروفسور استیو فیلد در این باره گفت: این مطالعات میزان آگاهی‌ها در مورد استرس‌ها و مشکلات احتمالی که پیش روی مردان و زنان وجود دارد را افزایش می‌دهد. شاید افزایش مشاوره‌های روانشناسی و آموزش به پزشکان عمومی در این مورد بتواند در کاهش آمار ابتلا به افسردگی در میان پدران و مادران کمک کند. افسردگی والدین می‌تواند اثرات سوئی روی کودک داشته باشد و آن‌ها را نیز دچار مشکل کند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
عکس: چهره بدون گریم بازیگر سریال در مسیر زاینده رود!!
کشوری که دختران و پسران حق عاشق شدن ندارند و رهبری که عاشق یانگوم است!!
اطلاعات جالب از 10 مكان فوق محرمانه جهان! (+عکس)
وصف الحال مردها پس از فوت همسر! (طنز)
عشق آدم را کور می‌کند! باور نمی‌کنید؟ پس به عکس‌های این دختر نگاه کنید!!
کودک 2ساله درحال ترک سیگار در کمپ! (+عکس)
عکس: حمید گودرزی و همسرش درحال خرید موز!!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X