نزدیک شدن به ساعت 10:10 ...
 
نزدیک شدن به ساعت 10:10 روز دهم دهمین ماه از سال 2010 باعث آغاز موجی از شایعات در دنیای مجازی اینترنت شده است که خبر از حمله ویروسی فراگیری می‌دهند که تمامی‌رایانه های جهان را از کار خواهد انداخت.
روز یکشنبه دهم اکتبر 2010 به نظر روز بزرگی می‌آید زیرا در این روز تقارن تاریخی که از سال 2001 آغاز شده و تا 2012 ادامه خواهد داشت، رخ می‌دهد و بخش تاریخ رایانه ها 10.10.10 را نمایش خواهند داد.
این تاریخ برای برخی از کاربران خرافاتی اینترنت زنگ هشداری است زیرا ظاهرا قرار است ساعت 10 و 10 دقیقه و 10 ثانیه روز دهم اکتبر 2010، ساعتهای رایانه های جهان به هم ریخته و یا ویروسی تمامی‌رایانه های جهان را مورد تاخت و تاز قرار دهد!

این شایعه به حدی جدی شده است که حتی صفحه ای در فیس بوک برای آن راه اندازی شده با این نام: "آیا در 10 صبح 10.10.10  هیچ رایانه ای کار خواهد کرد؟" همچنین بسیاری از وب سایتها درباره امکان هجوم ویروسی توسط هکرها خبر می‌دهند.
"گراهام کلولی" متخصص ایمنی رایانه می‌گوید تاریخ طولانی از هجومهای ویروسی مرتبط با تاریخهایی خاص وجود دارد و از این رو زمزمه هایی که درباره خطرات احتمالی 10 اکتبر شنیده می‌شود، چندان عجیب و شگفت انگیز نیست. اما در صورتی که بدانید روزانه 60 هزار گونه جدید از ویروسهای رایانه ای کشف می‌شوند متوجه خواهید شد که هر روز باید نگران حملات ویروسی باشید، نه تنها در تاریخ 10 اکتبر.

در اوایل دهه 90، معمولا از کاربران رایانه ها درخواست می‌شد در روزهای جمعه ای که سیزدهمین روز از ماه هستند، در استفاده از رایانه ها دقت بیشتری به خرج دهند زیرا احتمال حمله ویروس در این تاریخ زیاد است حتی به کاربران پیشنهاد می‌دادند تاریخ رایانه های خود را به شکلی تغییر دهند که رایانه حتی به جمعه سیزدهم ماه فکر هم نکند و با پریدن از روز سیزدهم ماه، تاریخ رایانه خود را از شنبه، چهاردهم ماه آغاز کنند. با این همه تغییر ساعت و تاریخ رایانه تنها حفره ای را برای نفوذ ویروس "دوربان" به وجود می‌آورد.
بزرگترین شایعه حمله ویروسی در تاریخی خاص به سالی بازمی‌گردد که قرار بود با پایان آن قرنی جدید آغاز شود، زمانی که اکثر متخصصان رایانه ای اخطار دادند ساعتهای دیجیتال تمامی‌رایانه ها در روز آغاز قرن جدید از کار خواهند افتاد که در آن روز بزرگ نیز تمامی‌رایانه ها و ساعتهای دیجیتال جهان به خوبی به کار خود ادامه دادند.

تاریخ روز برای بسیاری از فرهنگها از اهمیت ویژه ای برخوردار است برای مثال چینی ها برای تعیین روز ازدواج از کتابچه تاریخ خاصی استفاده می‌کنند و در بیمارستانی در دوبی به 10 مادر باردار اجازه داده می‌شود تاریخ تولد نوزاد خود را انتخاب کنند.
بر اساس گزارش ای بی سی نیوز، با این همه متخصصان شایعه دهم اکتبر امسال را بی معنی دانسته و می‌گویند دهم اکتبر نیز یکی از روزهای معمول زندگی است. به گفته کلولی برخی از کاربران و متخصصان رایانه ای اهمیت بیشتری به این تاریخ می‌دهند و این به آن خاطر است که 101010 کد دودوئی عدد 42 است، کدی که در یک داستان علمی‌تخیلی نشانه ای بر مفهوم "حیات، جهان هستی و همه چیز" است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
پسری که باعث حیرت و تعجب همگان شده است!! (+عکس)

مردی به عمق 400 متری آتشفشانی فعال رفت! (+عکس)
زن 18ساله‌ای که از خانه فرار کرد و شوهرش، بینی و گوش‌هایش را برید!! (+عکس) (+18)
مردی که موهای گوشش 25سانتی‌متر شده‌اند!! (+عکس)
زن 29ساله‌ای که دختری 18ساله دارد!!
دختر‌بچه‌ای 3 ساله، پس از تصادف پسر شد!! (+عکس)
عکس هایی از کنسرت گروه آریان در شهر لس آنجلس!
 
 

پربیننده های این بخش

 
X