مردانی كه كمترین ...

روانشناسان می‌گویند: اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید كه چرا بعضی افراد جذاب‌تر از دیگران هستند باید بدانید كه راز این برتری در آنتی اكسیدانها و فشار اكسیدیته نهفته است.
روانشناسان دریافته‌اند: مردانی كه كمترین سطح فشار اكسیدیته را در بدنشان دارند به لحاظ جسمی از جذابیت بیشتری برخوردار هستند.
دكتر استیو گانگستاد روانشناس انگلیسی در گفت وگویی با روزنامه ایندیپندنت متذكر شد: این یافته‌ها می‌تواند چندین كاربرد مهم داشته باشند. برای مثال نشان می‌دهد چرا زنان به گونه‌ای تكامل یافته‌اند كه به دنبال راهی برای كاهش میزان فشار اكسیدیته در بدنشان هستند و به طور فطری می‌دانند كه این امر بر جذابیت آنها می‌افزاید.
متخصصان می‌گویند: این گزینش یك رفتار انتخابی نبوده بلكه یك واكنش ذاتی است و به مرور زمان بعنوان روشی برای تشخیص قدرت از ضعف تكامل یافته است.
مادامی كه سلولها از اكسیژن برای تولید انرژی استفاده می‌كنند، می‌توانند مولكولهای رادیكال آزاد خلق كنند. این مولكولها در اثر واكنش شیمیایی با دیگر مولكولها به سلولها آسیبی وارد می‌كنند كه فشار اكسیدیته نامیده می‌شود. اگر مقدار رادیكال زیاد شود فشار اكسیدیته افزایش یافته و به دی ان ای سلولی و بافت‌ها صدمه جدی خواهد زد.
سیگار، الودگی هوا و تغذیه ناسالم از عوامل مهم افزایش سطح رادیكال‌های آزاد در بدن هستند.
د.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.ir
 
مطالب جالب دیگر:
عکس: رئیس نظمیه قهوه تلخ بدون گریم !
درجه زشتی بردپیت و آنجلینا جولی! (+عکس)
عکسی که مخفیانه گرفته شد: برد پیت و آنجلینا جولی در حال انتخاب فرزند در آسایشگاه كودكان!
عکس : دست‍خط ناصرالدین شاه قاجار
گزارشی متفاوت از نحوه آشنایی حمید گودرزی و همسرش ماندانا! ( + عکس های جدید )
درخواست تغییر جنسیت برای ارث بردن بیشتر !
عکسی غیر منتظره از مهناز افشار در سوئد!!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X