روانشناسان دانشگاه پورتسموس در این باره اعلام کردند: تحقیقات قبلی در مورد جذابیت چهره فقط ...
 

دانشمندان معتقدند ما در فیلم‌ها جذاب‌تر از عکس‌ها به نظر می‌رسیم.
تعدادی از دانشمندان معتقدند جذابیت فقط با ظاهر و شکل فیزیکی ما معین نمی‌شود، بلکه حالت چهره و صدای ما نیز نقش مهمی در تعیین میزان جذابیت دارند
.
دکتر اد موریسون یک روانشناس تکاملی با توجه به این نظریه سعی دارد ثابت کند آیا انسان‌ها در فیلم‌های ویدیویی جذاب‌تر هستند یا در تصاویر بهتر به نظر می‌آیند.
روانشناسان دانشگاه پورتسموس در این باره اعلام کردند: تحقیقات قبلی در مورد جذابیت چهره فقط محدود به تصاویر بودند، این در حالی است که در دنیای واقعی صورت انسان تغییرات زیادی می‌کند و حالات گوناگونی از خود نشان می‌دهد.
دکتر موریسون در این باره گفت: این گفته که دوربین هیچگاه دروغ نمی‌گوید ممکن است اشتباه باشد، چرا که روش‌هایی وجود دارد که شما در فیلم‌های ویدیویی و تصاویر بهتر به نظر برسید. بسیاری معتقدند جذابیت چهره فقط در تصویر خلاصه می‌شود اما من می‌خواهم این عقیده را زیر سوال ببرم. حرکت‌های چهره و تغییرات صدا هم در این بین اهمیت بسیار زیادی دارند.
تحقیقات ما نشان می‌دهد ممکن است چهره یک فرد در یک تصویر و در یک فیلم ویدیویی شبیه نباشد و از لحاظ جذابیت تفاوت‌های زیادی با هم داشته باشند.
البته باید توجه داشته باشید جذابیت ظاهری فقط برای انتخاب همسر نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد در بسیاری از زمینه‌ها مانند استخدام، انتخابات و حتی در دادگاه‌ها جذابیت ظاهری می‌تواند تاثیرگذار باشد. حتی در تبلیغات نیز تلاش‌های زیادی می‌شود تا با استفاده از تکنیک‌های خاصی توجه مردم به سمت محصولات جذب شود و در این بین جذابیت ظاهری نقش مهمی بازی می‌کند.
معمولا در بسیاری از موارد با افراد جذاب رفتار بهتری می‌شود و آن‌ها در بسیاری از جنبه‌های زندگی موفق‌تر هستند و بهتر می‌توانند موافقت دیگران را جذب کنند. به همین دلیل تحقیق در مورد معیارهای جذابیت چهره و قضاوت در مورد آن توجه بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است.
دکتر موریسون معتقد است بسیاری از انسان‌ها در مواقعی که تصمیم دارند جذاب‌تر به نظر برسند به طور ناخودآگاه صدا و حرکات چهره خود را تغییر می‌دهند. به همین دلیل او در حال انجام تحقیقاتی است تا مشخص کند دقیقا چه فاکتورهایی روی جذابیت موثر هستند و چه تغییراتی در حالت چهره و صدا می‌تواند به جذابیت بیش‌تر یا کم‌تر منجر شود.
چهره انسان مهم‌ترین واسط برای انتقال احساسات، افکار و حالات روحی است. انسان‌ها حتی بدون آن‌که حتی یک کلمه صحبت کنند می‌توانند با حرکات چهره منظورهای خاصی را به دیگران انتقال دهند.
تفسیر برخی از این نشانه‌ها بسیار ساده هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به فکر و دقت بیش‌تری دارند. برای مثال تفسیر یک لبخند معمولا نشان دهنده دوستی و محبت است، اما برخی نگاه‌ها را شاید نتوان به سادگی تفسیر کرد.

دکتر موریسون تصمیم دارد از چهره انسان‌ها فیلم برداری کند و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری انیمیشن‌هایی را از حرکات چهره هر فرد تهیه کند. با استفاده از تکنیک‌های بررسی‌ کننده حرکت، او در نهایت می‌تواند تشخیص دهد آیا ویدیو از تصویر جذاب‌تر است یا خیر. بودجه این تحقیقات از شورای تحقیقات اجتماعی و اقتصادی انگلستان تامین خواهد شد.
چندی قبل هم محققان فرمولی برای ارزیابی کردن یک چهره جذاب طراحی کردند. این دانشمندان با بررسی‌ تصاویر زیادی که از چهره انسان‌ها متوجه شدند زمانی که فاصله مردمک چشمهای فرد در حدود 46 درصد از پهنای صورت در میان دو گوش باشد فرد از صورتی جذاب برخوردار است. نسبت دیگر زیبایی فاصله میان چشمها تا لب است که باید یک سوم فاصله طولی صورت، از خط رویش مو تا چانه باشد محققان دانشگاه تورنتو با بررسی‌ صدها تصویر و اندازه فواصل بین صورت به این تخمین‌ها دست پیدا کردند.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
جشن ویژه برای آزار و اذیت دخترها!! (+عکس)
اتفاقی ترسناک و خارق‌العاده برای یک دختر: چرخیدن پاها پس از تصادف!!! (+عکس)
حقایقی درمورد گریه کردن!
13 باور غلط درباره چشم که نمی دانستید!!
عکس: الهه رضایی مجری برنامه کودک در دهه شصت!
دوقلوهایی شبیه لاله و لادن در کانادا !! ( + عکس )
9سئوال بی‌جواب 10 سال گذشته!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X