نتیجه یک پژوهش تازه در امریکا نشان می‌دهد که...

  

نتیجه یک پژوهش تازه در امریکا نشان می‌دهد که احتمال گرایش فرزندان زنانی که در دوران حاملگی زیاد سیگار می‌کشند به جرم و جنایت در سنین بزرگسالی، بیشتر است.
در جریان این مطالعه کارشناسان بهداشت عمومی‌دانشگاه هاروارد، کسانی را مورد مطالعه قرار داده اند که از اواخر دهه پنجاه میلادی تا اواسطه دهه شصت متولد شده بودند.
مضرات مصرف سیگار در دوران حاملگی و آسیب هایی که سیگار کشیدن به جنین وارد می‌کند، سال هاست که ثابت شده است.
اما در مورد نظریه ای که می‌گوید کودکان متولد شده از مادران سیگاری در سنین بزرگسالی شان بیشتر مرتکب جرم می‌شوند، هنوز ابهاماتی وجود دارد.
این تحقیق بر روی سه هزار و ۸۰۰ نفر انجام شده است که بین سال های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۶ متولد شده اند. مادران نزدیک به دو سوم این افراد، در دوران حاملگی سیگار می‌کشیدند.
محققان که برای انجام تحقیقاتشان به سوابق قضایی این افراد دسترسی داشتند، می‌گویند فرزندان مادرانی که در روز دست کم ۲۰ نخ سیگار می‌کشیدند، ۳۱ درصد بیشتر از فرزندان مادرانی که سیگاری نبودند، بازداشت شده اند.

تکرار انجام کارهای خلاف هم در بین آنها بیشتر دیده شده است.
دکتر آنجلا پارادیس، مسئول این گروه تحقیقاتی، می‌گوید آنها به طور دقیق نمی‌دانند که چرا سیگار کشیدن مادران در دروان بارداری چنین تاثیری دارد.
با این حال دکتر پارادایس می‌گوید بر اساس تحقیقات دیگری که در این باره انجام شده است به نظر می‌رسد که این مشکل نتیجه تاثیرات بیولوژیکی است که نیکوتین بر مغز در حال رشد می‌گذارد. او می‌گوید که این تاثیر می‌تواند باعث بروز ناهنجاری های رفتاری در کودکان شود.
در این مطالعه زنانی که در دوران حاملگی سیگار می‌کشیدند در مقایسه با مادرانی که سیگار نمی‌کشیدند، جوانتر، با تحصیلات کمتر و از طبقات محرومتر جامعه بودند.
اما محققان می‌گویند در تحقیقاتشان این عوامل را هم در نظر گرفته اند و باز هم به نتیجه مشابه ای دست یافتند.
بین فرزندان دختر و پسر متولد شده از این زنان نیز تفاوتی مشاهده نشده است.
تحقیقاتی که در گذشته انجام شده نشان داده است که بین سیگار کشیدن در دوران بارداری و ناهنجاری های رفتاری کودکان، مثل بیش فعالی، پرخاشگری و نافرمانی، رابطه مستقیمی‌وجود دارد.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: salamatnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
کشوری که زن و شوهرها با دلایل خنده دار از هم طلاق می گیرند!!
چند درصد زنان و مردان، گوشی‌های همسر خود را مخفیانه بررسی می‌کنند؟!
دختری که ۱۷ سالگی خوابید اما وقتی بیدار شد ۲۳ ساله بود!
زنی که فقط 3روز با همسرش زندگی کرد تا اینکه ...!! (+عکس)
نکته ای جالب که شاید خیلی از فارغ التحصیلان ندانند!!
زنی که از 7سالگی ریش هایش را کوتاه نکرده است!!! ( + عکس )
مراسم جشن تولد زن زیبای هالیوود در لاس وگاس! ( + عکس )