اخبار طلایی در صفحات حوادث گاهی به اندازه‌ای عجیب و باورنکردنی است که موجب می‌شود خوانندگان دقایقی بسیار روی آن مکث کنند و برای پذیرفتن چنین اخباری دودل باشند...

اخبار طلایی در صفحات حوادث گاهی به اندازه‌ای عجیب و باورنکردنی است که موجب می‌شود خوانندگان دقایقی بسیار روی آن مکث کنند و برای پذیرفتن چنین اخباری دودل باشند.

نوزاد اجاره‌ای
به دنیا آوردن یک نوزاد از رحم اجاره‌ای پدر و مادرش دردسری جنجالی به وجود آورد. مسؤولان بیمارستانی که این نوزاد اجاره‌ای در آنجا به دنیا آمده بود، حاضر نشدند گواهی ولادت را به نام پدر و مادر اصلی کودک صادر کنند.
این پدر و مادر که پس از سال‌ها بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های پزشکی و عبور از همه موانع آزمایشگاهی از باروری خود ناامید شده بودند با مراجعه به یکی از کلینیک‌های ناباروری خواستار بچه‌دار شدن با روش رحم اجاره‌ای شدند. فروردین‌ماه سال 87، زمانی که نوزاد متولد شد گواهی ولادت به نام مادری که رحم خود را اجاره داده بود صادر شد. به همین خاطر زوج جوان به دادسرا مراجعه کردند و خواستار پیگیری قانونی شدند تا نوزاد به نام پدر و مادر اصلی ثبت شود...

 

یک دندان عقل در برابر 3 پزشک
3پزشک در 22 فروردین‌ماه سال 87 به خاطر سهل‌انگاری در کشیدن دندان یک بیمار به دادسرا احضار شدند. بیمار وقتی نزد خانم دکتری برای کشیدن دندان عقل رفت، پس از تزریق داروی بیهوشی از مطب خارج شد، اما چند روز بعد متوجه شد که دچار فلج اعصاب صورت شده است.
وی سپس نزد روانپزشک مراجعه کرد که این‌بار نیز با مداوا و تشخیص غلط پزشک به یک فیزیوتراپ معرفی شد و به دستور دکتر فیزیوتراپ 20 جلسه تحت درمان صورت با اشعه مادون قرمز قرار گرفت.
پس از گذشت چندماه نه‌تنها فلج اعصاب صورت مرد بیمار بهبود نیافت بلکه افتادگی پلک راست بیمار که موجب کم‌بینایی وی شده بود، نیز به نابینایی مطلق تبدیل شد. 3 پزشک از سوی بازپرس دادسرای جرائم پزشکی به پرداخت دیه محکوم شدند.

 

موبایلی در چاهک فاضلاب
پنج اردیبهشت‌ماه سال 87 دست جوانی به دلیل سهل‌انگاری در داخل چاهک سرویس بهداشتی گیر کرد! تلفن همراه این کارگر جوان به هنگام ورود به سرویس بهداشتی از دستش افتاد و به داخل چاهک فرورفت و هنگامی که وی اقدام به بیرون آوردن تلفن همراهش کرد به دلیل سهل‌انگاری دستش در چاهک سرویس بهداشتی گیر کرد و دیگر نتوانست دستش را بیرون آورد، سرانجام ماموران آتش‌نشانی دست وی را در وضعیت نامناسبی از چاهک بیرون کشیدند.

 

طولانی‌ترین پرونده طلاق
طولانی‌ترین پرونده دادگاه خانواده در اردیبهشت سال 87، جزو عجیب‌ترین خبرها بود که پس از 10سال بسته شد. این زن و شوهر به‌خاطر اختلاف جزئی با یکدیگر به مشاجره پرداختند و 50 پرونده در دادگاه تشکیل دادند و سرانجام پس از 10 سال حکم طلاق این زوج صادر شد.

 

مهریه 3 شاخه رز سیاه
داماد محکوم شد تا 9 هزار تومان معادل 3 شاخه گل رز سیاه مهریه همسرش را بپردازد! این زن و شوهر کم سن‌ و سال پس از ازدواج با یکدیگر اختلاف پیدا کردند. عروس جوان بعد از یک سال زندگی از دست بدبینی‌های شوهرش به ستوه آمد و درخواست طلاق داد. حکم طلاق صادر و داماد محکوم شد تا مهریه 3 شاخه گل رز سیاه را به همسرش بپردازد...

 

مهریه یک میلیارد و 800 میلیون تومانی
زن جوان مهریه 10 هزار سکه‌ای خود را به اجرا گذاشت تا شوهرش با زن مورد علاقه خود ازدواج کند. مرد که تاجر آهن است با اصرارهای مادرش با دختری ازدواج کرد که علاقه‌ای به وی نداشت در حالی که با دختر مورد علاقه‌اش رابطه پنهانی داشت و وی را به عقد موقت خود درآورده بود.
به همین خاطر زن جوان مهریه سنگین خود را به اجرا گذاشت تا پای خود را از زندگی شوهر و هوویش بیرون بکشد. مرد نیز با حکم دادگاه محکوم شد تا یک میلیارد و 800 میلیون تومان به همسرش بپردازد تا بتواند در کنار زن مورد علاقه‌اش زندگی کند.

 

شکایت به خاطر کچلی
تیرماه سال 87 پسر جوانی از یک پزشک متخصص پوست و مو به خاطر کچل شدن خود شکایت کرد. وی برای کاشتن قسمتی از موهای سرش نزد پزشک متخصص پوست و مو در شمال تهران مراجعه کرد و خود را به تیغ جراحی سپرد. قرار بود پس از جراحی، موهای پسر جوان پرپشت شود غافل از اینکه تمام موهایش ریخته و او برای همیشه کچل شده بود. با شکایت این جوان، پزشک به دادسرا احضار شد و تحقیقات در این‌باره همچنان ادامه دارد.

 

دردسر ازدواج پسر مسلمان با دختر مسیحی
ازدواج دردسرساز، راز 3 جاعل حرفه‌ای را برملا کرد. این 3 مرد با دریافت پول‌های میلیونی از دختر و پسرهای جوان برای آنها صیغه‌نامه جعلی تنظیم می‌کردند. دختر و پسری به خاطر مخالفت‌های خانواده‌شان بر سر ازدواج، ناچار شدند صیغه‌نامه تهیه کنند. به همین خاطر در دام 3 جاعل کلاهبردار گرفتار شدند و 10 میلیون تومان پول خود را به باد دادند. آنها پس از اینکه دریافتند صیغه‌نامه جعلی است در دادسرای خارک از 3 جاعل شکایت کردند.

 

استفاده از موبایل ممنوع!
دختر عاشق‌پیشه با حکم عجیب دادگاه محکوم شد تا یک سال از تلفن همراه استفاده نکند. این دختر با ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز برای هووی خیالی خود مزاحمت ایجاد می‌کرد. آذرماه سال 87 قضات شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر، این دختر عاشق‌پیشه را محکوم کردند تا یک سال حق ثبت‌نام و استفاده از تلفن همراه را نداشته باشد.

 

دردسرهای ازدواج پنهانی
13 آذرماه سال 87 پرونده‌ای در دادسرای شمیرانات تشکیل شد که در آن حسادت انگیزه‌ای شد تا زن 34ساله برای انتقام از همسر صیغه‌ای خود دست به اقدام عجیبی بزند. این زن وقتی دید پسر 24 ساله علاقه‌ای به زندگی با وی ندارد، خودروی وی را به آتش کشید و این پسر را تهدید به اسیدپاشی کرد. زن توطئه‌گر با شکایت همسر صیغه‌ای خود به اتهام تهدید و اسیدپاشی روانه زندان شد.


مهریه سفر به 110 پایتخت
بهمن‌ماه سال 87 زن جوانی نزد قاضی دادگاه خانواده رفت و در حالی که 6 ماه از زندگی مشترکش می‌گذشت مهریه سفر به پایتخت 110 کشور را به اجرا گذاشت! نوعروس مدعی بود که داماد این مهریه عجیب را تعیین کرده و وعده داده هر 2 ماه یکبار همسرش را به سفر خارج از کشور ببرد اما به قولش عمل نکرده است. پس از اظهارات عجیب این زن، دستور احضار داماد در جلسه دادگاه صادر شد.

 

مهریه هزار بوسه‌ای
عجیب‌ترین پرونده‌ای که در بهمن‌ماه سال 87 در صفحه حوادث به چاپ رسید، مهریه هزار بوسه‌ای یک زن جوان بود که دیگر حاضر نبود در کنار همسرش زندگی کند. این زن که بشدت از همسرش متنفر بود حتی نپذیرفت حکم یک بوسه برای جدایی‌اش صادر شود!
زن جوان مدعی شده بود که شوهرش با زن جوانی آشنا شده و وی را به عقد موقت خود درآورده است. زن جوان پس از آن به دادگاه رفت و خواستار جدایی شد. حکم طلاق این زوج صادر شد و مرد محکوم شد تا 100 سکه و یکهزار بوسه مهریه همسرش را بپردازد.

 

داربی غم‌انگیز زن و شوهر
پرونده زوج جوان علاقه‌مند به فوتبال نیز از عجیب‌ترین حادثه‌های سال 87 بود. این زوج بر سر داربی بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال درگیر شدند و به دادگاه خانواده مراجعه کردند! این زن و شوهر بر سر مسابقه تیم‌های محبوبشان شرط‌بندی کردند اما غافل از اینکه کارشان به طلاق می‌کشد. پرونده عجیب آنها به دایره مشاوره دادگاه خانواده فرستاده شد و زوج جوان پس از رفتن به نزد مشاور از تصمیم خود منصرف شدند.
 
گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: jahannews.com