«آرت والدز» و همسفرانش می‌خواهند در صورت موفقیت در پیمودن دور دنیا با قایق بادبانی، برنامه‌های جهانگردی دیگری را با همین وسیله نقلیه اجرا کنند...
 
نخستین فاتحان فیلیپینی «اورست» بار خود را بستند تا مسیر دریایی جنوب شرق آسیا تا آفریقا را با یک قایق باستانی طی کنند.
 پنج روز دیگر سفر تاریخی نخستین فاتحان فیلیپینی «اورست» به دور دنیا با قایق باستانی آغاز می‌شود.
این قایق 1700 ساله «بالانگای» نام دارد و در کشتیرانی فیلیپین نگهداری می شود.ماجراجویان این کشور، بیست وهفتم «ژوئن» خلیج «مانیل» را به مقصد «ماداگاسکار» ترک می‌کنند تا بار دیگر نامشان در جهان پرآوازه شود.
سرپرست این سفر گفت : در سفر به یادماندنی، آسیای جنوب شرقی را به سمت اقیانوس هند و به مقصد سواحل «ماداگاسکار» در جنوب غرب قاره آفریقا ترک می‌کنیم.
«آرت والدز» سرعت حرکتی قایق را بسته به مقاومت و وضعیت خدمه آن دانست : «اگر مشکل خاصی پیش نیاید و شرایط مناسب باشد سفر ما اواخر سال 2010 به پایان می‌رسد.»
قایق «بالانگای» بادبانی و دایره شکل است و دماغه‌ای ثابت دارد.این قایق ظرفیت 50 مسافر را داشت و بیش تر مسافران ترجیح می دادند روی عرشه آن باشند.ملوانان نیز روی نیمکت‌های کناره بدنه قایق استراحت می کردند و به لطف سایه بانها از نور مستقیم آفتاب در امان بودند.
«آرت والدز» و همسفرانش می‌خواهند در صورت موفقیت در پیمودن دور دنیا با قایق بادبانی، برنامه‌های جهانگردی دیگری را با همین وسیله نقلبه اجرا کنند.
پیش تر «فرانسیس ژوایون» دریانورد و ماجراجوی بی‌باک فرانسوی، رکورد تازه‌ای در سفر به دور دنیا با قایق بادبانی برجا گذاشت.
وی که به دنبال ماجراجویی های دریایی به شهرت چشمگیری درقلب اروپا رسیده است دور دنیا را طی 57روز و 34 دقیقه و 30 ثانیه با قایق بادبانی پیمود و رکورد شکست.
این رکورد 14 روز کم تر از سفر پیشین او به دور دنیا با قایق بادبانی است.«فرانسیس» در حالی به بندر «برست» فرانسه رسید که صدها نفر از طرفدارانش برای دیدنش بی تابی می‌کردند.گزارش ایسکانیوز می‌افزاید، جالب است بدانید یک دریانورد دیگر فرانسوی به نام «اولیویه دوکر سوزون» در گذر از اقیانوس آرام با کشتی بادبانی رکورد شکسته است.
این ماجراجو، آب های «یوکوهامای» ژاپن تا «سانفرانسیسکوی» آمریکا را طی 13 شبانه روز و 22 ساعت و 38 دقیقه با قایق بادبانی پیمود.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع : iscanews.ir
 
مطالب جالب دیگر:
روباتی که هفت حالت احساسی انسان را تقلید می‌کند!!
شما با کدامیک از اشخاص معروف در یک ماه متولد شده اید؟
کریستیانو رونالدو با قیمتی سرسام‌آور به رئال پیوست!!
همسر مغرورترین مرد جهان طلاق می‌خواهد‬!
نمایش کلاه‌های عجیب و غریب!! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X