سرگرمی جدید و خطرناک: فشار دادن شاهرگ برای لذت بردن!
فشار دادن شاهرگ و بی هوش شدن و حالت خلسه یک سرگرمی جدید بین نوجوانان و جوانان شده است

تفریح جدید نوجوان‌ها حالا به‌ بازیِ مرگ رسیده است

تفریح جدید نوجوان‌ها حالا به‌ بازیِ مرگ رسیده است؛ شاهرگ یکدیگر را برای چند ثانیه محکم فشار می‌دهند، به حالت خلسه می‌روند و بعد بیهوش می‌شوند. مثل کشیدن قلیانی سنگین بدون اینکه دودی وارد ریه شود یا یک حالت نشئگی که برایشان لذت ایجاد می‌کند.

در این فرآیند چه اتفاقی می‌افتد؟ با فشاردادن شاهرگ، خون برای لحظاتی به مغز نمی‌رسد، جریان خونی مغز کم و فرد بیهوش می‌شود. برای بیرون آمدن از آن وضعیت هم باید شوک دیگری مثل ضربه به صورت و .. به فرد وارد شود تا به‌هوش بیاید.

چه عوارضی دارد؟ عوارض اصلی آن به مغز وارد می‌شود و علاوه بر عوارض کوتاه‌مدت مانند سردردهای شدید، عوارض بلندمدت غیرقابل جبرانی نیز دارد.

چرا اینکار را می‌کنند؟ لذت‌طلبی! هرچند که این تفریح به یک اپیدمی تبدیل نشده اما می‌تواند با جان یک فرد بازی کند؛ تا پیش از این نیز اگر در هر تفریح نامتعارفی بین این نسل، اثری از موادمخدر بود، حالا می‌بینیم که فراتر رفته و برای لذت‌طلبی از هیچ راهی بدون امتحان‌کردن آن عبور نمی‌کنند.

راه‌هایی که اغلب بدون آگاهی از نتیجه و فرآیند آن نتایجی به‌همراه دارد که شاید قابل جبران نباشد. این تفریح جدید هم همین است؛ اگر فرد شانس زنده ماندن داشته باشد، آسیب‌هایی که به مغز وارد می‌شود آنقدر زیاد است که مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می‌کند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir