سرطان زبان چیست و چه نشانه هایی دارد؟
 سرطان زبان یک بیماری نسبتا ناشناخته است که دارای علائم خاصی است اما اغلب این علائم نادیده گرفته می شوند که در ادامه به بررسی این نشانه ها می پردازیم

 سرطان زبان و هر آنچه باید در موردش بدانید

لک یا خال روی زبان می‌تواند نشانه سرطان زبان باشد.خال یکی از نشانه‌های بزرگ سرطان زبان است، این خال‌های خطرناک معمولا سفید یا قرمز است  و درمان آن‌ها بیشتر از دوهفته طول می کشد؛ با دیدن این نوع خال‌ها سریع به پزشک مراجعه کنید. از نشانه های سرطان زبان می توان به موارد زیر اشاره کرد: 


بوی بد دهان

داشتن بو‌ی بد دهان از نشانه‌های رایج ابتلا به سرطان زبان است اما با مسواک زدن دندان و زبان از بین می رود و دوباره برمی گردد و اغلب در شرایط خطرناک دهان مزه خون می دهد.

بیشتر بدانید : بوی بد دهان و 10 چیزی که نمی دانستید باعث بوی بد دهان می شود

بیشتر بدانید : بوی بد دهان ممکن است نشانه این بیماری ها باشد


 زخمی که علامت سرطان زبان است

زخم‌های دردناک زبان که اغلب با دارو درمان نمی‌شود یکی از نشانه‌های سرطان زبان است؛ به طور طبیعی زخم، دردناک است اما تفاوت آن در حساسیت بیشتر و پیدایش زود آن است. چیزی که مهم است نباید آن را با زخم‌های معمولی دهان اشتباه بگیرید و به سطح و طول درد آن توجه کنید.


 درد ناشی از سرطان زبان

درد ناشی از سرطان زبان به زبان محدود نمی‌شود و به دهان و گلو می رسد و در طول روز و انجام فعالیت‌هایی مثل نوشیدن و جویدن آن را احساس می‌کنید.

درد هنگام نوشیدن و جویدن ممکن است نشانه‌ سرطان زبان یا عفونت گلو، آلرژی، ورم لوزه و... باشد اگر درد بیشتر از یک هفته طول بکشد و با نشانه‌هایی مثل لک همراه باشد سریع به پزشک مراجعه کنید.


 خون ریزی زبان

برخی افراد متوجه نمی‌شوند خون ریزی مربوط به کدام ناحیه است بنابراین با پنبه زبان را پاک کنید و ببینید، خون ریزی از کجاست؛ اگر متوجه منشأ خون ریزی از زبان شدید به پزشک مراجعه کنید.


بیشتر بدانید : بارد‌ار شد‌ن زبان نشانه چیست؟

بیشتر بدانید : رنگ زبان نشانه چیست؟

بیشتر بدانید : این علایم دهان, زبان و لثه درباره سلامت شما چه می گویند؟

بیشتر بدانید : زبان باردار چیست و چگونه درمان می شود؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com