نظر سازمان جهانی بهداشت در مورد ویروس کرونا چیست؟
این روزها تمام دانشمندان سعی در کشف واکسن کرونا دارند، اما آیا واقعا امکان تولید واکسن برای این ویروس وجود دارد؟

از نظر سازمان WHO واکسنی برای کرونا کشف می شود؟

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: درحالیکه همچنان امیدهایی برای تولید واکسن بیماری کووید-۱۹ وجود دارد اما ممکن است واکسن این بیماری هرگز ساخته نشود.

بیشتر بدانید : آیا بخور جوش شیرین بر ویروس کرونا موثر است؟

تدروس آدهانوم قبریسوس تاکید کرد: در حال حاضر راه حل کلیدی برای مقابله با این بیماری وجود ندارد و ممکن است در آینده نیز کشف نشود و به همین دلیل از مردم جهان درخواست می‌شود تا از قوانین و تدابیر وضع شده از قبیل حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک پیروی کنند.

در سطح جهان بیش از ۱۸ میلیون نفر به کروناویروس جدید آلوده شده اند. همچنین طبق آمارها بیش از ۶۹۷ هزار نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه هم اکنون چندین واکسن در مرحله سوم تحقیقات آزمایشگاهی قرار دارند، اظهار کرد: امیدواریم که به چندین واکسن موثر دست پیدا کنیم که بتواند به پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کووید-۱۹ کمک کند. هرچند در حال حاضر به راهکار کلیدی دست پیدا نکرده‌ایم و این امکان وجود دارد که هرگز واکسن این بیماری کشف نشود.

در حال حاضر، متوقف کردن شیوع این بیماری به رعایت مسائل بهداشت عمومی و کنترل بیماری همچون انجام تست، قرنطینه کردن، درمان بیماران، ردیابی و قرنطینه افرادی که در تماس با فرد بیمار بوده‌اند، بستگی دارد.

وی همچنین بار دیگر تاکید کرد که مادران شیرده آلوده به کروناویروس یا مشکوک به بیماری کووید-۱۹ از تغذیه فرزند خود با شیر مادر خودداری نکنند. فوائد تغذیه با شیر مادر از خطرات ناشی از کروناویروس جدید بیشتر است.

بیشتر بدانید : بهترین روش ها برای نابود کردن ویروس کرونا، از دما و رطوبت تا تب کردن

بیشتر بدانید : ویروس کرونا تا چه حد سلول های ایمنی را سرکوب می کند؟

بیشتر بدانید : عوارض ویروس کرونا حتی بعد از اینکه کاملا خوب می شوید!

بیشتر بدانید : انتقال کرونا از راه هایی که فکرش را نمی کنید، از موی سر تا کولر 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir