حركاتی برای درمان تاندون شست
در بعضی افراد غلاف تاندون انگشت شست در محلی كه از روی مچ عبور می‌كند دچار درد و التهاب می‌شود.

 

این التهاب غلاف معمولا به دنبال استفاده مكرر از شست یا مچ رخ می‌دهد بخصوص در فعالیت‌هایی كه شست مستقیما از مچ دور می‌شود مانند اسكی یا چكش زدن. علائم این حالت عبارتند از: درد در هنگام حركت شست یا مچ، درد در هنگام مشت كردن دست، تورم و درد مچ در سمت انگشت شست و احساس یا شنیدن قژ قژ با حركت تاندون.

درمان معمولا شامل آتل گرفتن یا كمپرس سرد و مصرف داروهای ضدالتهابی می‌‌شود. پس از این‌كه درد اولیه شما بهبود یافت می‌توانید حركات زیر را انجام دهید:
حركت اول: یك توپ اسفنجی را در دست بگیرید و آن را برای مدت 5 ثانیه بفشارید. این حركت را 3 بار در روز و هر بار 10 مرتبه تكرار كنید.

حركت دوم: دست خود را روی میز بگذارید طوری كه كف دست شما رو به بالا باشد. نوك شست خود را به نوك انگشت كوچك بچسبانید. این حالت را تا 6 ثانیه حفظ كنید و این حركت را 10 مرتبه تكرار كنید.

 


حركت سوم: یك قوطی را در دست بگیرید طوری كه كف دست شما رو به بالا باشد. مچ خود را به سمت بالا خم كنید سپس به آرامی مچ خود را به حالت اولیه برگردانید. این حركت را 3 نوبت و هر بار 10 مرتبه تكرار كنید. كم‌كم می‌توانید وزن وسیله‌ای كه در دست می‌گیرید را افزایش دهید.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی :
چه ورزشی برای زانو درد خوب است ؟
ورزش برای بیماران قلبی
8 ورزش برای رفع درد گردن
آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟
اعتقادات غلط در مورد ورزش