مکمل های غذایی برای حفظ سلامت مردان
اگر مردان مواد مغذی لازم را از تغذیه خود دریافت نمی کنند بهتر است برخی مکمل های غذایی را مصرف کنند

مردان این مکمل های غذایی را بخورند

غذا باید اولین منبع مواد مغذی شما باشد. تغذیه مناسب شامل میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین بدون چربی، محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی، آجیل، دانه‌ها، لوبیاها و چربی‌های سالم است.

اگر از یک الگوی غذایی متعادل پیروی نمی‌کنید، خواب کافی ندارید یا فعالیت بدنی منظمی ندارید، ممکن است سطح انرژی خوبی نداشته باشید. هنگامی که تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی‌کنید یا در مقادیر توصیه شده دریافت نمی‌کنید، بدن شما نیز ممکن است در مقابله با بیماری‌ها دچار مشکل شود و این در حالی است مکمل‌های غذایی ممکن است برای دریافت مواد مغذی، ضروری باشند. اما قبل از مصرف مکمل، باید با پزشک خود صحبت کنید. مهم است که قبل از تصمیم گیری نیز در مورد ایمنی و مفید بودن مکمل‌ها بدانید.

مصرف مکمل‌ها حتما با توصیه پزشک باشد و در عین حال در انتخاب مکمل‌ها دقت کنید. مکمل‌ها را فقط از داروخانه‌ها خریداری کنید و دقت کنید که آرم سازمان غذا و دارو را داشته باشند. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است مکمل‌ها برای مردان توصیه شود. این دلایل شامل موارد زیر است:

حفظ سلامت استخوان ها

کلسیم و ویتامین D از مواد مغذی کلیدی برای سلامت استخوان هستند. اگر از دریافت این مواد مغذی عقب مانده‌اید، ممکن است به مکملی جدا از مولتی ویتامین‌های معمولی نیاز داشته باشید، زیرا مولتی ویتامین‌ها معمولاً حاوی کلسیم کافی برای برآورده کردن توصیه‌ها نیستند. مردان به ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز نیاز دارند. مردان بالای ۷۰ سال به ۱۲۰۰ میلی گرم در روز و نوجوانان به ۱۳۰۰ میلی گرم در روز نیاز دارند. مردان همچنین به ۶۰۰ واحد بین المللی ویتامین D در روز نیاز دارند. پس از ۷۰ سالگی، این مقدار به ۸۰۰ واحد ویتامین D افزایش می‌یابد.

تقویت چشم

کاروتنوئیدها مانند لوتئین و زآگزانتین ممکن است در سلامت چشم نقش داشته باشند. روی گنجاندن میوه‌ها و سبزیجاتی مانند کلم پیچ، اسفناج، هویج، طالبی، سیب زمینی شیرین و کلم بروکلی در غذای خود تمرکز کنید.

مردان باید دقت کنند که مکمل‌هایی را مصرف کنند که حاوی عنصر آهن نباشد زیرا این عنصر در صورتی که مردان دچار کمبود آهن نباشند می‌تواند برایشان مشکل‌ساز باشد.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، هنگام در نظر گرفتن مکمل‌های غذایی باید به غذاها توجه کرد. مصرف بیش از حد یک ماده غذایی ممکن است تهدیدهای جدی برای سلامتی باشد. برای کمک به ارزیابی الگوی غذایی روزانه خود قبل از شروع رژیم مکمل، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

بیشتر بدانید : آقایان این 10 اشتباه خطرناک را در مورد سلامت خود انجام ندهید!

بیشتر بدانید : تغذیه مناسب برای زنان و مردان

بیشتر بدانید : خوراکی های مغذی برای حفظ سلامت مردان

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir