چطور از ایجاد چین و چروک های پیشانی پیشگیری کنیم؟
پس از گذشت سن کم کم چین و چروک هایی روی پوست نمایان میشود اما روش هایی هستند که نمی توان از بروز این پدیده کاملا جلوگیری کرد اما میشود آنها را به حداقل رساند

 جلوگیری از بروز پین پروک های روی پیشانی

پیشانی یکی از اصلی ترین قسمت‌هایی است که با افزایش سن چین و چروک در آن ظاهر می‌شود، به همین دلیل می‌توان برای به حداقل رساندن این چین و چروک‌ها راهکارهایی را پیش گرفت.


البته باید توجه داشت که هیچ درمانی به صورت کامل از آن جلوگیری نمی‌کند. با این وجود مواردی مانند محافظت از پوست در برابر آفتاب، سبک زندگی سالم و خواب مناسب می‌تواند رشد آن‌ها را به تعویق بیندازد.

پوست خشک با سرعت بیشتری پیر می‌شود به همین دلیل زودتر چین و چروک در آن ظاهر می‌شود. استفاده از مرطوب کننده‌ها در مرطوب نگهداشتن پوست کمک کرده و مواد مغذی مورد نیاز برای سالم ماندن آن را تامین می‌کند. همچنین می‌توانید از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که برای جلوگیری از چین و چروک ساخته شده است.

با گذر زمان پرتوهای خورشید می‌تواند باعث آسیب به پوست و سبب کاهش خاصیت ارتجاعی و ایجاد چین و چروک شود. از آنجایی که پیشانی در معرض مستقیم نور آفتاب است، باید با ضد آفتاب از آن محافظت کرد. همچنین در صورت قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی استفاده از کلاه بهترین و موثرترین روش است.

استفاده از عینک‌های آفتابی می‌تواند از چین و چروک‌های دور چشم جلوگیری و همینطور از چشم در برابر آسیب‌های اشعه فرابنفش محافظت کند. حتی در روزهای ابری نیز این اتفاق ممکن است رخ دهد.

کلاژن یکی اصلی‌ترین موادی است که به پوست خاصیت کشسانی می‌بخشد و از پیری آن جلوگیری می‌کند. استفاده از کلاژن و درمان پوست توسط آن می‌تواند از پیری پوست جلوگیری کند.

سیگار و دخانیات علاوه بر ایجاد انواع مختلف مشکلات سلامتی، باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک در نواحی مانند پیشانی می‌شود. مراجعه به دکتر و استفاده از پدهای نیکوتین میتواند برای ترک کردن سیگار بسیار موثر باشد.


بیشتر بدانید : دلایل چین و چروک پوست که هیچ ربطی به افزایش سن ندارد!!!

بیشتر بدانید : این خوراکی ها به جوان ماندن پوست شما کمک می کنند

بیشتر بدانید : 9 کلید طلایی پوست از زبان متخصص پوست


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:
khabaronline.ir