درد نقطه های مختلف شانه نشانه چیست؟
درد شانه گاهی بر اثر آسیب دیدن نقاط ماشه ای است که در ادامه به علت و پیامدهای این آسیب اشاره می شود

درد نقطه های ماشه ای شانه

نقاط ماشه‌ای نوارهای سفت و باریك عضلانی هستند كه اطراف آنها التهاب وجود دارد و درد در آنها می‌تواند به نقاط مجاور انتشار یابد. دلایل معمول ایجاد نقاط ماشه‌ای عبارتند از ورزش بیش از حد یا عدم تحرك كمبود خواب، كمبود بعضی مواد مغذی، استرس، وضعیت‌های بد نشستن یا ایستادن و كار كردن و فشارهای ناگهانی بر غصلات.

بیشتر بدانید : درد شانه و کتف، علائم، دلایل، تشخیص و درمان

علائم وجود نقاط ماشه‌ای

احساس درد عمیق در داخل مفصل كه حتی می‌تواند شبیه درد آرتروز باشد، تیك‌تیك مفصل شانه نیز می‌تواند توسط نقاط ماشه‌ای ایجاد شود. درد در وضعیت خمیده در تمام طول روز ممكن است به علت گره‌های عضلانی متعدد در شانه باشد و حتی می‌تواند با انقباض عضلات قفسه سینه ایجاد شود. این درد می‌تواند هنگام شب و در وضعیت‌های خاص خوابیدن تشدید شود.

درمان این بیماری پس از معاینه بیمار در كلینیك درد و با درمان‌های ساده شروع می‌شود. استفاده از داروهای ضدالتهاب خوراكی و داروهای شل‌كننده عضلانی در تجویز برخی مكمل‌ها مانند منیزیم خوراكی و استفاده از تركیبات موضعی می‌تواند قدم اول در درمان باشد. ماساژ عمقی در ناحیه نقاط ماشه‌ای خصوصا پس از سرد كردن روش مؤثری در درمان این بیماری است.

استفاده از سوزن خشك یا تزریق در نقاط ماشه‌ای راهكار دیگری است كه در درمان این بیماری كاربرد دارد. تزریق داروی بی‌حسی و استروئید در نقاط ماشه‌ای و قطع باندهای عضلانی با نیدل در حین تزریق روشی است كه در بیماران مقاوم به درمان‌های ساده كاربرد دارد. تزریق ازن جدیدترین راهكاری است كه در كلینیك‌های درد از آن استفاده می‌شود.

ازن كه به‌صورت گاز است و از اكسیژن به‌دست می‌آید با كاهش التهاب و افزایش ترمیم سبب بهبود و درمان نقاط ماشه‌ای بدون ایجاد عوارض جانبی می‌شود.توصیه به انجام ورزش‌های خاص كه عمدتا بر كشش این عضلات استوار است از عود بیماری جلوگیری كرده و درمان پایداری را ایجاد می‌كند. مراجعه بیماران با درد و گرفتگی شانه در شروع بیماری به كلینیك‌های درد درمان‌های ساده‌تر و كم‌هزینه‌تری را امكان‌پذیر می‌كند.

بیشتر بدانید : درد شانه را جدی بگیرید, شاید شکستگی باشد

بیشتر بدانید : علت شانه درد در خانم ها چیست؟

بیشتر بدانید : حركاتی برای بهبود درد شانه + تصویر

بیشتر بدانید : برای جلوگیری از درد شانه در محل کار چه کنیم؟

گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: jamejamonline.ir