بیماری لیدی گاگا آرتریت روماتوئید
بله تیتر را درست خواندید. لیدی گاگا در حال مبارزه با بیماری آرتریت روماتوئید است و با این حال هنوز هم حرکات موزون سریع و بی نظیری هنگام رقص انجام می دهد.

بیماری لیدی گاگا Lady Gaga  آرتریت روماتوئید rheumatoid arthritis یا RA است

لیدی گاگا Lady Gaga یکی از ستارگان پرطرفدار موسیقی پاپ است و بخش زیادی از این محبوبیت را مدیون دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی است که از زمان قدم گذاشته به این عرصه با آن روبرو بوده است. و حالا این برنده جایزه گرمی Grammy دلیل دیگری برای تحسینش به خاطر داشتن صداقت و صراحت ، به ما می دهد : روی جلد مجله مشکلات آرتروز  Arthritis magazine 2017 ، این خواننده برای اولین بار بیان کرد که از بیماری آرتریت روماتوئید rheumatoid arthritis یا RA رنج می برد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تفاوت آرتریت با آرتروز چیست؟

گاگا هرگز درباره داستان بیماری اش پیش از این صحبت نکرده بود ولی در رسانه های اجتماعی و مصاحبه هایش در مورد مبارزات خود با دردهای مزمن صحبت کرده ود. برای مثال در طی مصاحبه ای که با  Women's Wear Daily انجام داده بود درباره درد مفاصل ناتوان کننده باسن صحبت کرده بود و گفته بود به دلیل مشکلات لگن از تور ARTPOP که قرار بود در آن شرکت کند، جا مانده است.

این خواننده در مصاحبه با WWD گفته بود، " من دچار پارگی در مفصل و یک شکستگی بزرگ شده بودم. جراحم به من گفت که اگر یک برنامه دیگر اجرا کنم باید مفصل رانم را به کلی جایگزین کنم و حداقل یک سال یا بیشتر باید استراحت داشته باشم. "

 

پستی که لیدی گاگا توسط xoxo, Joanne (@ladygaga) در 18 نوامبر 2016 در ساعت 3:45 دقیقه بعد از ظهر ارسال نموده:

من با اعترافات و گفتن از دردهای مزمن خود در پست قبلی ام، نیاید می گفتم که " فکر می کنم دنیا برایم جهنم شده". شاید فقط باید راه حل های شخصی که در طول پنج سال گذشته به دست آوردم را به اشتراک می گذاشتم. بدن و شرایط هر فردی متفاوت است و شما باید با پزشکتان مشورت نمایید. ولی کاری که خودم شخصا انجام می دهم این است: وقتی بدنم شروع به اسپاسم می کند، چیزی که واقعا به من کمک می کند، سونای مادون قرمز است. سونای مادون قرمز شکل یک جعبه بزرگ مثل تابوت است و بعضی از آنها هم مانند یک پتوی الکتریکی هستند! حتی می توانید در شهرتان به دنبال یک سالن که سونای مادون قرمز داشته باشد بگردید. من این درمان را با روکش اضطراری نقره مارلی silver emergency blankets  که در تصویر مشاهده می کنید، ترکیب می  کنم که گرما را به دام می اندازد و بسیار ارزان بوده، قابل استفاده مجدد هم هستند و همچنین برای سم زدایی و کاهش وزن هم موثرند!

 

لیدی گاگا در سونای مادون قرمز با روکش نقرهلیدی گاگا در سونای مادون قرمز با روکش نقره

برای این که سیستم بدنم بیش از حد سرد نشود و التهاب بیشتری ایجاد نکند، بعد از این کار یک حمام آب سرد می گیرم، حمام یخ ( اگر بتوانید طاقت بیاورید، ارزشش را دارد ) یا از یک راه مناسب تر و سازگار با محیط مثل کمپرس سرد که قابل نگهداری در فریزر و قابل استفاده مجدد هم هست. ( یا نخود فرنگی و هویج منجمد ) و بستن آن ها در اطراف بدن و تمام قسمت هایی که درد دارد. امیدوارم این توصیه برایتان مفید باشد، این روش ها به من کمک می کند تا بتوانم  شور و شوق، شغل و چیزهایی که دوست دارم را در روزهایی که حس می کنم نمی توانم از جایم بلند شوم، انجام دهم.

دوستتان دارم و بابت تمام پیام های انرژی بخشی که برایم فرستادید متشکرم.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : دردهای ناشی از آرتریت را به روش‌های طبیعی درمان كنید

گاگا در سال 2013 که از آرتریت خود مطلع  شد ولی درد خود را از همه مخفی کرد تا زمانی که دیگر قادر به راه رفتن نبود، و بعد از آن شروع به دعا برای درمان خودش کرد. حالا بعد از 4 سال گاگا می گوید از اشتیاق خود برای موسیقی، برای کنار آمدن با درد آرتریت و اضطرابی که بعد از آن ایجاد می شود، کمک می گیرد. و دانستن این مساله برای ما که حرکات بی نظر او را بر روی استیج می بینیم، تاثیر گذاری بیشتری دارد.

 

او می گوید: " من واقعا خوشحالم که چنین لحظات شگفت انگیزی در Super Bowl (مسابقات قهرمانی سالانه لیگ ملی فوتبال)داشتم و تمام تلاشم را برای اجرای آن به کار گرفتم . " 

 

یکی از ناتوان کننده ترین اشکال ورم مفاصل آرتریت، یک اختلال التهابی مزمن است که در آن سیستم ایمنی بدن فرد به اشتباه به بافت داخل مفاصل حمله کرده و باعث تورم دردناک، فرسایش استخوان و تغییر شکل مفاصل می شود. به گزارش کلینیک مایو، احتمال ابتلای زنان به RA بیشتر از مردان است اما علایم این بیماری معمولا بعد از 40 – 60 سالگی بروز می کند.

 

گاگا فقط 31 سال سن دارد ولی صحبت هایی که در اره ابتلای او به این بیماری انجام شده باعث بالابردن سطح آگاهی مردم در مورد این اختلال شده و برای دیگران الهام بخش این موصوع است که به زبان بدنشان خوب گوش کنند تا نشانه های بیماری RA را بتوانند زودهنگام تشخیص دهند و بدون در نظر گرفتن سنشان به  دنبال درمان آن باشند.و تلاش او تا به حال کارساز بوده : تعدادی از مجلات تصاویر لیدی گاگا را که روی جلد مجله Arthritis چاپ شده بود را منتشر کرده و پست ستودنی ای که در تویتر در مورد شرایطش ارسال کرده در مورد وضعیت مشابه افراد زیادی است که به این بیماری مبتلا هستند.

 

صحبت لیدی گاگا برای طرفدارانش : همیشه در مورد مسائل مهم صحبت کنید چرا که می تواند برای دیگران الهام بخش باشد.


تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ