سنگ درمانی یکی از راههای درمانی دوران قدیم است که دوباره به روی کار آمده است و بعد از آن خیلی سریع بعنوان یک درمان پذیرفته شد و...

 

سنگ درمانی یکی از راههای درمانی دوران قدیم است که دوباره به روی کار آمده است. دوره جدید این درمان در سال 1994 توسط یک درمانگر دوباره به روی کار آمد و بعد از آن خیلی سریع بعنوان یک درمان پذیرفته شد و در آمریکای شمالی به سرعت گسترش یافت.

سنگ درمانی یکی از انواع حرارت درمانی است.در این درمان بصورت متناوب از سنگهای داغ و صاف آتش فشانی و سنگهای سرد مرمر استفاده می گردد.فواید فیزیولوژیکی تغییر دمای بدن مدت زمان زیادی است که از نظر علمی و درمانی به اثبات رسیده است.

سنگ درمانی ورزشی برای سیستم چرخشی بدن است.این درمان بر روی غدد لنفاوی و سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد و اعمال بدن را طبیعی کرده و به بدن برای درمان خود کمک می کند.هدف نهایی سنگ درمانی آرامش است که یک تعادل روحی برای مدت طولانی در فرد ایجاد می کند و مشکلات حاد و شدید او را کمتر می کند.شما بوسیله سنگهای گرم و سرد سفر  می کنید در حالیکه یک حوله که ستون فقرات شما را می پوشاند تنها وسیله همراه شما است.پوست شما انرژی درمانی سنگها را مانند امواج درون یک استخر پذیرا می شود.در عرض چند دقیقه بدن و ذهن شما ، تاثیراتی که بر آنها گذاشته می شود را قبول کرده و به آن پاسخ می گوید.

تنفسهای شما آرام می شود و درمان گر با سنگهای داغی که در دست دارد در طول خطوط خاصی از بدن شما حرکت می کند.امواج گرما حواس شما را تحریک کرده و بسرعت احساس شادی به شما منتقل می شود.

حرکت سنگها از پاها شروع شده و به تدریج بالا آمده و بر روی بازوها، و قسمتهای بالاتر بدن حرکت می کنند.این حرکات بصورتی بسیار لذت بخش و بدون توقف انجام می گیرد. سنگهای پهن و بزرگ بر روی بدن و سنگهای گرد بین انگشتان قرار می گیرد. در طول درمان شما مسیر دست درمانگر را گم می کنید و متوجه نمی شوید که این حرکات کجا پایان می یابد و این سنگهای نرم و مخملی دوباره از کجا حرکت خود را آغاز می کنند.

سنگهای گرمی که روی چاکراها قرار می گیرند در یک خط گذاشته می شوند و مراکز انرژی را متعادل می سازند و تاثیراتشان به درون چاکراها فرستاده می شود.وقتی نیمی از درمان به پایان رسید بدن شما احساس می کند که به چیزهای بیشتری نیاز دارد.

هر کدام از سنگهای آتشفشانی برای هدف خاصی در نظر گرفته شده اند.بیشتر آنها برای قسمتهای بزرگ بدن خصوصاً کمر بکار میروند.هفت سنگی که در نواحی چاکراها بکار می روند مراکز انرژی را متعادل می سازند و باقی سنگها برای ماساژ مورد استفاده قرار می گیرند.این سنگهای گرمی که گرما و انرژی الکترو مغناطیسی خود را به بدن شما منتقل می نمایند آرامش را برای شما به ارمغان می آورند.شکل بلورین سنگهای آتشفشانی اجازه می دهد که امواج گرما به آرامی گرما را پخش کنند و خون را جذب سطح بدن(پوست)می کنند و آرامش شما را در بر می گرفته و همه استرسها و واقعیتهای بد زندگی در یک لحظه ناپدید می شود.شما در دنیای خود تنهایید و در آرامش بسر می برید و این زمانی است که شما کاملاً بهبود می یابید و دوباره زنده می شوید.این همان چیزی است که این درمان به ما هدیه می دهد.

سنگهای سرد مرمر عنصر کلیدی سنگ درمانی می باشد و باعث آرامش و کاهش استرس می گردد.سرمای این سنگها خیلی سریع و عمیق در بدن نفوذ می کنند که این به دلیل خاصیت شیمیایی آنهاو مونوکریستالی بودنشان است.این سنگها احساس تازه شدن به انسان می دهند.آن احساسی که سنگهای سرد بعد استفاده از سنگهای گرم به شما می دهدهمه استرسهای فیزیکی ،احساسی و روانی را از بین می برند.این سنگها درمانگران واقعی هستند. سنگ درمانی ، درمانی احساسی است. این درمان شما را به قسمتی از وجودتان راهنمایی می کند که شما هیچ آگاهی نسبت به آن ندارید و در آن لحظه شما با زمین و آسمان یکی می شوید.امروزه این درمان برای انسانهاییست که در دنیایی شتابان و پر استرس زندگی می کنند.سنگ درمان به شما می آموزد که چگونه خود باشید و شاد زندگی کنید.
 
مترجم:مهرنوش نصوری
منبع:stone therapy school