صرع یک بیماری ژنتیکی است که احتمال انتقال آن از مادر به نوزاد بیشتر است تا از پدر به نوزاد، به همین دلیل نکاتی در این زمینه ارائه می شود که لازم است در مورد صرع بدانید

مبتلایان به صرع قبل از بارداری بهتر است این نکات را بدانند

بیماران مبتلا به صرع، می‌توانند ازدواج کنند ولی باید نکاتی را در این زمینه به ویژه قبل از بارداری مدنظر قرار دهند.

افراد مبتلا  باید برای بارداری، درمان دارویی مناسب دریافت کنند. همسر فرد بیمار نیز حتماً باید درباره بیماری و داروهای آن، اطلاع کافی داشته باشد.فاطمه صدیق مروستی، با اشاره به این که تشنج در هر زمانی ممکن است به وقوع بپیوندد، گفت: بر همین اساس، افراد شاغل در محل کار و دانش‌آموزان در مدرسه نیز باید درباره بیماری و دارویشان اطلاع رسانی کنند. زنان نیز قبل از ازدواج و بارداری باید این نکته را مدنظر قرار دهند.

به دلیل مسائل فرهنگی و اجتماعی، زنان مبتلا به صرع نسبت به مردان، بیشتر درباره بارداری و ازدواج سؤال می‌کنند و این موضوع برای مردان در خصوص محیط کاری آنان مطرح است ولی به طور کلی، آمار ابتلا به صرع در زنان و مردان تقریباً مشابه یکدیگر است. کودکانی که مادران آن ها مبتلا به صرع هستند نسبت به وقتی که پدرشان صرع داشته باشد، احتمال دو برابری برای ابتلا به این بیماری دارند یعنی ژنتیک مادر در این زمینه قوی‌تر از پدر عمل می‌کند.

بارداری,زن باردار

زنان مبتلا به صرعی که قصد بارداری دارند، حداقل باید یک سال قبل به پزشک مراجعه تا مؤثرترین و کم عارضه‌ترین دارو را در بارداری مصرف کنند و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

زنانی که مبتلا به صرع نیستند احتمال این که جنین یا نوزاد آن ها دچار عارضه شود، یک تا 3 درصد است و این آمار در زنان مصروع به 5 تا 6 درصد می‌رسد که اختلاف چندانی ندارد ولی به هر حال، در دوران بارداری باید ملاحظات لازم برای این بیماران در نظر گرفته شود.


بیشتر بدانید : تشنج و صرع

بیشتر بدانید : صرع و کنترل تغذیه‌ای آن

بیشتر بدانید : هر چیزی را درباره صرع باور نکنید!


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ 
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com


 
 

 
X