کاهش استرس با طب سوزنی
 طب سوزنی به درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها کمک می کند مثلا در کاهش استرس بسیار موثر است

 با کمک طب سوزنی استرس را کاهش دهید

طب سوزنی می‌تواند در گستره وسیعی از بیماری‌ها به صورت تکمیلی یا تلفیقی با سایر رویکرد‌های پزشکی به درمان بیماری‌ها کمک کند تا هم میزان مصرف دارو کمتر شود و هم موجب اصلاح شیوه زندگی و بهبود کیفیت حال بیماران شود.

 بر اساس مطالعات و تجربیات بالینی، طب سوزنی در ایجاد آرامش و کاهش استرس بسیار موثر است و تفاوت آن با مصرف دارو در این است که برای اثرگذاری آن، نیازی به پروسه‌ هضم و جذب دارو نیست بلکه بلافاصله و در کمترین زمان ممکن، اثربخشی خود را نشان می‌دهد.

 طب سوزنی با تاثیر سریع و مستقیم بر شاخه‌های ظریف عصبی در سطح و عمق پوست، تاثیر تنظیم کننده و درمانی خود را به مغز منتقل می‌کند و موجب تغییرات شیمیایی مفید در سطح مغز از جمله افزایش آندورفین و سروتونین در مغز و همینطور کاهش التهاب و بهبود خونرسانی در سطح بافت مورد درمان می‌شود.

 طب سوزنی به طور کلی به سه حیطه مهم پزشکی برای تکمیل درمان‌های روتین ورود پیدا کرده است: اول، اختلالات درد (عضلات، مفاصل و اعصاب) نظیر میگرن، گردن درد، شانه درد، کمردرد، زانو درد، فلج عصب فاسیال صورت و ام‌اس. دوم، درمان بیماری‌های روان تنی ناشی از فشار عصبی و همچنین اختلالات خلقی نظیر اضطراب و افسردگی خفیف تا متوسط و سوم، جوانسازی نسبی چه در پوست و چه در جسم (رفع خستگی و افزایش توان حرکتی).

 یکی از عوارض رایج زندگی مدرن، بروز گسترده "اختلالات روان تنی" است. اختلالات روان تنی، مجموعه‌ای از بیماری‌ها هستند که یا به دلیل حجم بالای استرس ایجاد می‌شود و یا استرس در تشدید آن‌ها نقش مهم و موثری دارد. خوشبختانه طب سوزنی در درمان این بیماری‌ها بسیار موثر است. همچنین طب سوزنی می‌تواند در درمان تکمیلی اختلالات خلقی خفیف تا متوسط در ترکیب با درمان‌های همکاران روانپزشک و روانشناس، بسیار موثر باشد.

 باید پتانسیل‌های مختلف علوم مربوط به سلامت را با هم به کار گرفت،برای درمان بیماران بهتر است ترکیبی از دارو درمانی، اصلاح شیوه زندگی و روش‌هایی چند بُعدی نظیر طب سوزنی را همراه با هم به کار برد.

طی یک سال اخیر از طب سوزنی برای کمک به درمان عوارض باقی مانده در بیماران بهبود یافته از کووید۱۹ هم به وفور استفاده شد. بیشتر افراد قبل و بعد از ابتلا به کووید ۱۹ سطح قابل توجهی از استرس یا فشار عصبی را تجربه می‌کنند، با این حال از طریق طب سوزنی می‌توان تا حد زیادی آرامش، روحیه و توان از دست رفته را به فرد بازگرداند و به بهبود و بازتوانی نسبی سیستم تنفسی نیز کمک کرد.

 بعد از منفی شدن تست کرونا و سپری کردن دوره کامل درمان دارویی، برای بهبود روحیه و توان جسمی عملکرد نقاط مختلف بدن به پزشکان مورد تایید انجمن علمی طب سوزنی مراجعه کرده و از تاثیرات مفید این رشته از پزشک متخصص بهره‌مند شوید.

بیشتر بدانید : طب سوزنی چیست و چگونه بیماری ها را درمان می کند

بیشتر بدانید : رفع چین و چروک صورت با طب سوزنی

بیشتر بدانید : آیا طب سوزنی باعث افزایش قد کودکان می شود؟

بیشتر بدانید : آیا طب سوزنی برای آلرژی و حساسیت فصلی کارایی دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir