ماسک‌تان را زیر چانه نزنید!!
 ماسک خود را زیر چانه نزنید نه تنها از شما محافظت نمی کند بلکه ممکن است خطرساز هم بشود

 ماسک زدن زیر چانه می تواند خطرناک باشد

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا (سی‌دی‌سی) با انتشار یک ویدئو به افراد تذکر داده ماسک را زیر چانه یا روی پیشانی خود قرار ندهند، چون این کار علاوه براین‌که مانع گسترش ویروس نمی‌شود، بلکه برای پوشنده ماسک هم خطرناک است.

گاهی افراد هنگام خوردن یا آشامیدن یا به‌ ویژه وقتی در هوای گرم یا هنگام ورزش نیاز به نفس تازه کردن دارند، لازم است ماسک خود را بردارند. باید توجه کرد که هدف اصلی از پوشیدن ماسک این است که اگر احتمالاً شما ناقل بدون علامت ویروس باشید، آن را به دیگران سرایت ندهید. بر این اساس دست زدن به ماسک مثلاً برای جابه‌جا کردن آن می‌تواند ماسک را آلوده کند و یا دست شما آلوده شود.

در عین حال سطح پوست صورت به‌طور بالقوه می‌تواند آلوده باشد و تماس ماسک با چانه یا پیشانی می‌تواند ماسک را آلوده کند. بر این اساس برای برداشتن ماسک ابتدا دست خود را با آب و صابون بشوید یا با محلول‌های یا ژل الکلی ضدعفونی کنید. سپس ماسک را از قسمت بند آن بردارید و دقت کنید که دست شما سطح ماسک را لمس نکند. بعد هم ماسک را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

بنابر اعلام سامانه آموزش آنلاین سازمان نظام پزشکی، پیش از پوشیدن مجدد ماسک، دوباره دست خود را تمیز کنید و سپس قسمت بند آن را بردارید و بپوشید.

بیشتر بدانید : جوش های پوستی ناشی از ماسک زدن در دوران کرونا را چطور درمان کنیم؟

بیشتر بدانید : مشکلی که با ماسک زدن برای ما به وجود می آید

بیشتر بدانید : ماسک زدن و نکاتی بسیار مهم که باید رعایت کنید

بیشتر بدانید : آیا زدن ماسک سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir