پیشنهاد می کنم در زمان پیاده روی آدامس بجویید!
 آدامس جویدن وقتی که پیاده روی می کنید می تواند به بهبود عملکرد جسمی و روانشناختی شما کمک کند

 بهتر است هنگام پیاده روی آدامس بجویید

در تحقیقات بسیاری تاثیرات جویدن آدامس هنگام استراحت برای سلامتی مورد مطالعه قرار گرفته است. هر چند گروهی از محققان ژاپنی به طور ویژه تاثیرات آدامس جویدن را هنگام ورزش کردن بررسی کردند.

یافته‌های به‌دست‌آمده نشان داد جویدن آدامس هنگام پیاده‌روی عملکرد جسمی و روانشناختی را بخصوص در مردان مسن و میانسال بهبود می‌دهد.

در این بررسی ۴۶ زن و مرد ۲۱ تا ۶۹ ساله به صورت اتفاقی در دو گروه جداگانه جای گرفتند. از افراد گروه نخست درخواست شد برای مدت ۱۵ دقیقه با سرعت طبیعی پیاده‌روی کرده و همزمان آدامس بجوند. همچنین افراد گروه دوم بدون جویدن آدامس در همین مدت زمان پیاده‌روی کردند.

محققان ضربان قلب شرکت‌کنندگان در زمان استراحت و پیاده‌روی و مسافت راه رفته را اندازه‌گیری کردند. همچنین مجموع انرژی مصرفی هنگام پیاده‌روی محاسبه شد.

محققان دریافتند میانگین ضربان قلب هنگام پیاده‌روی در افراد گروه نخست بالاتر بوده است. همچنین مردان مسن و میانسال در گروه نخست نسبت به شرکت‌کنندگان گروه کنترل تاثیرات مثبت بیشتری را دریافت کرده‌اند.

 محققان با بیان اینکه لازم است برای تعیین مکانیزم این تاثیرگذاری تحقیقات بیشتری انجام شود اظهار داشتند: جویدن آدامس به انطباق ریتم قلب و ریتم لوکوموتور (دستگاه ماهیچه‌ای‌اسکلتی) کمک می‌کند. فرآیندی که در میان افراد مسن نسبت به جوان‌ترها بیشتر دیده می‌شود.

بیشتر بدانید : چند اشتباه که فواید پیاده روی را کم می کند

بیشتر بدانید : فواید پیاده روی منظم روزانه برای سلامت

بیشتر بدانید : چگونه در پیاده‌روی کالری بیشتری بسوزانیم؟

بیشتر بدانید : بهترین زمان برای پیاده روی چه زمانی است ؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir