در دوران کرونا به سرگیجه بیشتر اهمیت دهید
محققان می گویند در دوران کرونا اهمیت بیشتری باید به بروز سرگیجه بدهید

در دوران کرونا بیشتر مراقب بروز سرگیجه باشید

همچنین حتی اگر سویه جدید کروناویروس (امیکرون) علائم و نشانه‌های مشابه با سویه‌های قبلی را داشته باشد، شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این سویه همچنین می‌تواند باعث ایجاد یک علامت غیرقابل انتظار در بین این بیماران شود.

سرگیجه یکی از علائم کرونا

نتایج تحقیقات متعدد محققان و متخصصان پزشکی حاکی از آن است که سرگیجه یا احساس سبکیِ سر می‌تواند یک علامت هشدار دهنده از ابتلا به سویه اُمیکرون باشد. مطالعه ای که ماه گذشته در ایالات متحده منتشر شد، حاکی از آن است که شیوع سرگیجه در بسیاری از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ وجود دارد.

همچنین در مطالعه ای که پیش از این در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد، به وجود سرگیجه به عنوان یک نشانه بالینی کووید-۱۹ اشاره کرده بود. محققان در عین حال تاکید کرده اند سرگیجه یک علامت شگفت‌انگیز از بیماری نیست، زیرا این عارضه مدت‌ها با عفونت‌های ویروسی همراه بوده است.

نشانه ای که به راحتی قابل چشم پوشی می باشد

به گزارش مدیکال دیلی، فهرست رسمی از علائم و نشانه های شناسایی شده کووید در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) شامل سرگیجه یا احساس سبکی سر نمی شود. در این فهرست به سردرد و حالت تهوع اشاره شده، اما احساس ضعف یا بی ثباتی ذکر نشده است.

از آنجاییکه این علامت به‌عنوان نشانه مشخصه کووید-۱۹ شناخته نمی‌شود، پزشکان تمایل دارند این علامت را نسبت به سایر نشانه‌های عفونت نادیده بگیرند. اما اکنون که سویه اُمیکرون این علامت را در اکثر بیماران ایجاد می کند، متخصصان تاکید دارند که علائم دیگر مانند سبکی سر نیز جدی گرفته شود.

بیشتر بدانید : اومیکرون برای کودکان خطرناک تر می باشد

بیشتر بدانید : سرماخوردگی و اومیکرون را باهم اشتباه نگیرید

بیشتر بدانید : خبر خوب برای کسانی که دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

بیشتر بدانید : آیا پس از بوتاکس و فیلر می توان واکسن کرونا تزریق کرد؟

گردآوری: گرو سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir