آسیب رسیدن به چشم ها با این عادت های روزمره
متاسفانه عادت های غلطی بین ما رواج پیدا کرده است که می تواند سلامت چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد

عادت هایی مضر برای سلامت چشم

هنگام استفاده از گوشی‌ همراه، لپ‌تاپ‌ و انواع تجهیزات الکترونیکی، چشم‌ها دائما تحت فشار هستند. علاوه بر این، فعالیت‌هایی که در اوقات فراغت نیز انجام می‌دهیم همچون تماشای فیلم، گشتن در شبکه‌های اجتماعی و انجام بازی‌های کامپیوتری می‌تواند بر سلامت چشم تاثیر بگذارد.

همچنین کارهای دیگری وجود دارد که ممکن است بدون اینکه متوجه شویم سلامت چشم‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه به اشتباهات روزمره‌ای اشاره شده که باید از آنها اجتناب کرد:

1- شستشوی چشم‌ها با آب گرم

آیا تصور می‌کنید آب گرم می‌تواند خستگی چشم‌ها را در پایان یک روز طولانی تسکین دهد؟ این باور اشتباه است. به گفته متخصصان، چشم‌ها محل گرما هستند و باید با آب دمای اتاق یا آب سرد شسته شوند. پس به یاد داشته باشید که هرگز برای شستشوی چشم از آب داغ استفاده نشود.

2- به میزان کافی پلک نزدن

ممکن است متوجه نباشید اما پلک زدن مکرر چشم‌ها می‌تواند برای سلامت چشم حائز اهیمت باشد؛ در حالی که انجام ندادن آن می‌تواند مضر باشد. هنگام کار با تجهیزات الکترونیکی اغلب پلک زدن را فراموش می‌کنیم.

3- استفاده زیاد از قطره اشک مصنوعی

بیشتر افراد گاهی اوقات از اشک مصنوعی برای خشکی چشم استفاده می کنند، اما استفاده طولانی مدت از آن می تواند چشم‌ها را حتی خشک‌تر کند.

4- استفاده کردن از کمپرس گرم چشمی برای خواب

اجازه دهید چشم‌ها هنگام خواب آزاد باشند و پوششی روی آنها قرار ندهید.

5- مالیدن چشم‌ها

مالش چشم‌ها به دلایل زیادی برای سلامت چشم ضرر دارد. چشم‌ها دارای لایه بسیار نازکی از ملتحمه هستند که از آنها محافظت می‌کند. به جای مالش، چشمان خود را با آب سرد بشویید.

بیشتر بدانید : مهم ترین ویتامین ها برای سلامت چشم

بیشتر بدانید : ترفندهایی برای حفظ و تقویت بینایی

بیشتر بدانید : قرمزی چشم چه علت هایی دارد؟

بیشتر بدانید : چشم ها در مورد سلامت شما چه می گویند؟

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir