يکي از شايع‌ترين بيماريهای زنان انواع ميگرن مانند ميگرن عروقی است که بسيار خطرناک بوده و سابقه ارثی دارد و نوع ديگر ميگرن، ميگرن ......


به گفته یك متخصص زنان و زایمان، یکی از شایع‌ترین بیماریهای زنان انواع میگرن مانند میگرن عروقی است که بسیار خطرناک بوده و سابقه ارثی دارد و نوع دیگر میگرن، میگرن قاعدگی است که فرد دچار سردرد شدید شده و هورمون‌های خونی نیز کاهش می‌یابد.

دکتر شهین تاج آرامش در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، افزود: زنانی که از میگرن قاعدگی رنج می‌برند می‌توانند جهت درمان خود از آمپول‌های ضد بارداری استفاده کنند تا دیگر دچار قاعدگی نشوند و خود به خود بهبود یابند.

وی در خصوص مصرف بالای استامینوفن در زنان مبتلا به میگرن گفت: مصرف بالای استامینوفن سبب اختلال کبدی و نهایتا از کار افتادن کبد می‌شود.

عضو هیأت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: شایع‌ترین بیماری زنان عفونت‌های قارچی، انگلی، عفونت‌های لگن و کیستهای تخمدان و خونریزهای مدام است.

وی در پایان گفت: مصرف خود سرانه داروهایی مثل ویتامین A در هنگام بارداری زنان منجر به اختلالات مختلف در آنها و حتی جنین می‌شود.

 

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X