بر اساس يك تحقيق كه توسط مركز بهداشت روانی دانشگاه ملی استراليا صورت گرفت مشخص شد؛ هيچ شواهد و مداركی مبنی بر تاثير ....
محققان استرالیایی اعلام كردند: بارداری باعث ضایع شدن و از میان رفتن سلولهای مغزی نمی‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس یك تحقیق كه توسط مركز بهداشت روانی دانشگاه ملی استرالیا صورت گرفت مشخص شد؛ هیچ شواهد و مداركی مبنی بر تاثیر بارداری بر ضایع شدن ادراكات و قوای دركی زنان قبل و پس از بارداری وجود ندارد.

این تحقیق كه بر اساس تجزیه و تحلیل مصاحبه با 2500 زن با میانگین سنی 20 تا 24 سال صورت گرفت مشخص شد كه 76 زن طی دوران بارداری به هیچ نوع مشكل روانی نظیر افسردگی و یا فراموشی دچار نشده و نمودار مغزی آنها در حد متعادل بوده است.

علاوه بر این هیچ تفاوتی میان زنان باردار تحت كنترل و یا عادی وجود نداشت.

در تحقیقات گذشته دانشمندان به این نتیجه رسیده بودند كه زنان باردار كم حافظه هستند، اما با استفاده مدارك و آزمایشات جدید نتیجه گیری قبلی را به طور كلی منتفی كرد.

همچنین بر اساس یك آزمایش كه بر روی موش‌های باردار صورت گرفت مشخص شد كه موش‌های باردار قادر به انجام چند كار به صورت همزمان بوده و ترس و اضطراب كمتری دارند.

هلن كریستنسن، مسئول تحقیقات دانشگاه ملی استرالیا گفت: زنان باردار به هنگام بارداری از سلامت روانی كامل برخوردارند و اعمال روزانه خود را بهتر و با دقت بیشتری انجام می‌دهند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X