محققان به مردم توصیه کردند اگر می‌خواهید بیماران شما زودتر بهبود یابند و خوب شوند به عیادت آنها بروید و در کنار آنها بمانید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، محققان در تحقیقات جدید خود دریافتند که حضور بستگان و آشنایان برای ملاقات با بیماران در بیمارستانها می‌تواند به تسریع بهبود بیمار بعد از عمل جراحی کمک کند.

محققان دانشگاه اوهایو در آمریکا دریافتند: وجود یک دوست در کنار بیمار چه بسا به وی برای بهبود سریعتر دردهای ناشی از جراحی کمک می‌کند.
محققان تاکید کردند: این دوست باید شخصاً در کنار بیمار حضور داشته باشد و حضور وی نباید از طریق شبکه اینترنت باشد.
این محققان همچنین دریافتند: افرادی که پذیرای ملاقات کنندگان در بیمارستان بعد از عمل جراحی خود هستند؛ دردهای مربوط به اعصاب را کمتری می‌کشند و همچنین سطح ابتلای آنها به عفونتها به سرعت کاهش می‌یابد.

به گفته این محققان، وجود یک دوست نزدیک به کاهش فشار روانی کمک می‌کند و این امر به نوبه خود به بدن برای بهبود سریع یاری می‌رساند.
محققان تحقیقات خود را روی موشها انجام دادند به گونه‌ای که برخی موشها را بعد از عمل جراحی اعصاب به حال خود در یک قفس تنها گذاشتند تا بهبود یابند اما برخی دیگر را برای بهبودی در کنار سایر موشها در قفس قرار دادند.
آزمایشهای متعدد نشان داد سطح درد در موشهایی که درکنار سایر موشها بودند، کاهش یافت و سریع بهبود یافتند و نشانه های فشار کمتری در آنها در مقایسه با موشهایی که به تنهایی در قفس نگهداری شدند، ظاهر شد.


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : farsnews.com
 
مطالب پیشنهادی:
12تکنیک برای بهتر خوابیدن
نسخه‌ای برای سلامت زنان ایرانی 
چرا گوش‌هایم زنگ می زنند؟
بهترین زمان‌ها برای خوردن و خوابیدن 
راهکارهای تغذیه ای برای درمان نشانگان (سندرم) خستگی مزمن (CFS)
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X