بايد به زنان قدرت بيشتری در زمينه مبارزه با بيماری مرگبار ايدز داده شود. زنان بايد بيشتر در جريانهای مبارزه با اين بيماری كه شيوع آن از طريق ....


یك مقام ارشد سازمان ملل اعلام كرد: باید به زنان قدرت بیشتری در زمینه مبارزه با بیماری مرگبار ایدز داده شود.


نفیس صادق،‌سفیر ویژه سازمان ملل برای مقابله با ایدز در منطقه آسیا - اقیانوسیه تاكید كرد: زنان باید بیشتر در جریانهای مبارزه با این بیماری كه شیوع آن از طریق روابط جنسی افزایش یافته، حضور و دخالت داشته باشند و مردان هم باید تشویق شوند كه بیشتر به زنان و حقوق آنها احترام بگذارند.

سخنان این مقام رسمی‌در كنفرانس ریشه كنی فقر كه در پكن برگزار شد،‌ایراد گردید.

وی خاطرنشان ساخت كه فقدان احترام به زنان به گسترش هرچه بیشتر ویروس ایدز كمك می‌كند.

خشونت و تبعیض‌های جنسی، اپیدمی‌ایدز را در بین زنان افزایش داده است.

صادق افزود: قدرت بخشیدن به زنان از طریق تجهیز آنها به اعتماد به نفس، دانش و توانایی حفاظت از خودشان، برای مبارزه و برنده شدن در این مبارزه از اهمیت حیاتی برخوردار است.

این مقام رسمی‌سازمان تاكیدكرد: زنان از دو جنبه رنج می‌كشند و آسیب می‌بینند.

نخست رنجی كه از ابتلا به خود بیماری ایدز می‌كشند و دوم ننگ و بدنامی‌كه در ارتباط با این بیماری گریبان آنها را می‌گیرد، آنها دائما به دلیل اینكه همسرانشان را آلوده می‌كنند مورد شماتت و سرزنش قرار می‌گیرند در حالیكه در واقع در بیشتر موارد این مردها هستند كه همسرانشان را آلوده می‌كنند.

در آسیا حداقل 75 میلیون مرد به طور منظم هزینه‌ای را برای داشتن ارتباطات نامشروع با زنان دیگر پرداخت می‌كنند.

آمارها نشان می‌دهد كه در حال حاضر 33 میلیون نفر در جهان آلوده به این ویروس هستند كه نیمی‌از آنان را زنان تشكیل می‌دهند و 2 میلیون نفر از این زنان نیز جان خود را از دست می‌دهند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X