دکتر محمد رضا نوروزی، رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران، در پایان خاطرنشان کرد: ما به زوج‌هایی دچار مشکلاتی این چنینی ...
 مشکلات روحی روانی، بیشترین علت ناتوانی جنسی در افراد است
اختلال در توانایی جنسی یکی از علل اختلالات در فعالیت جنسی محسوب می‌شود که می‌تواند به علت مشکلات روحی روانی و یا مشکلات جسمی باشد.
دکتر محمد رضا نوروزی رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران در گفت وگو با ایسنا، با بیان مطلب فوق گفت: مردانی که دچار اضطراب بوده و یا وسواس فكری دارند و از روابط جنسی خود با همسرشان احساس نارضایتی می‌کنند ممکن است از نظر روحی توانایی فعالیت جنسی خود را از دست داده و دچار اختلالات سایکولوژیک روحی یا ناتوانی جنسی شوند.
این اورولوژیست اضافه کرد: مردانی که در اوایل ازدواج خود به عللی چون اضطراب، ترس از آسیب رساندن به همسر اضطراب در نزدیکی دارند، در ارتباط جنسی خود ناتوان خواهند شد و دیگر قادر به نزدیکی نیستند كه در این گونه موارد زن و شوهر باید با هم به متخصص مراجعه نمایند تا درمان‌های دارویی و روان درمانی برای آنها صورت گیرد.
رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران در پایان خاطرنشان کرد: ما به زوج‌هایی که دچار مشکلاتی این چنینی هستند توصیه می کنیم تا هر چه زودتر بدون آنکه مشکل آنها به مراحل حادی برسد به متخصصان مربوط مراجعه نمایند تا به راحتی بهبود یابند.
 
 گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X