افرادی که از غذاهای مانده، فریز شده، غذاهای دودی و سوخته مصرف می‌کنند و همچنین سیگاریها نسبت به سایر افراد بیشتر...
 

 

دکتر "پرویز دریایی" در حاشیه برگزاری سومین کنگره انجمن جراحان عمومی‌ ایران گفت: در ایران حدود 85 درصد بیماران مبتلا به سرطان معده به علت اینکه در مراحل پیشرفته بیماری مراجعه می‌کنند جان خود را از دست می‌دهند.
وی گفت: تشخیص دیرهنگام سرطان معده باعث پیشرفت بیماری می‌شود و زمانی که بیمار به پزشک مراجعه می‌کند دیگر نمی‌توان اقدامات درمانی موثری را انجام داد.   
عضو هیات علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در برخی از کشورهای جهان از جمله ژاپن به منظور شناسایی افراد پرخطر از شیوه های غربالگری استفاده می‌شود، افزود: در ایران نیز پیاده سازی طرح های غربالگری بسیار حایز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیشتر افراد مبتلا به سرطان معده در مراحل پیشرفته پی به بیماری خود می‌برند لزوم ارایه آموزش‌های پیشگیرانه ضروری است.
دریایی با اشاره به نقش عوامل محیطی و تغذیه در ابتلا به سرطان معده گفت: افرادی که از غذاهای مانده، فریز شده، غذاهای دودی و سوخته مصرف می‌کنند و همچنین سیگاریها نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان مری و معده قرار دارند.
سومین کنگره سراسری انجمن علمی ‌جراحان عمومی ‌ایران با هدف بررسی دستاوردهای تشخیص و درمان در زمینه سرطان‌های مری و معده روز سه شنبه آغاز شد و به مدت سه روز در مرکز قلب تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: ایرنا
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X