داروهای تاریخ مصرف گذشته را در خانه تکانی دور بریزید.
 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروهایی که تاریخ انقضاء آنها گذشته است از بسته بندی اصلی خارج نموده و داخل کیسه زباله و یا چاه فاضلاب ریخته، معدوم کنید.

دکتر قباد محمدی با اشاره به این که در این روزها ضمن انجام خانه تکانی و گردگیری عید، حتماً در منازل با کیسه‌های داروی محتوی قرص، کپسول و یا شربت نیمه مصرف شده مواجه خواهید شد، توصیه کرد: جعبه یا قفسه دارویی خود را سر و سامان دهید.

وی گفت : تاریخ انقضاء معمولا به تاریخ شمسی یا میلادی روی جعبه مقوایی داروها، همچنین در انتهای ورقه‌های آلومینیومی بسته‌بندی قرص‌ها و کپسول‌ها، بر روی شیشه آمپول و ویالهای تزریقی و درخصوص پمادها و کرمهای موضعی بر روی انتهای تیوب پماد و کرم حک شده است.

این متخصص داروسازی گفت: شربت‌ها را در فاضلاب خالی کرده و شیشه‌های آن را دور بریزید، قطره‌های چشمی که از باز شدن درب آن یک ماه گذشته است دیگر استریل نیستند و باید دور ریخته شوند و آمپول‌ها و سرنگ‌های تاریخ گذشته را در کیسه زباله بریزید و معدوم نمائید.

دکتر محمدی با اشاره به داروهایی که تاریخ انقضاء آنها فرا نرسیده است ولی استفاده‌ای در منزل ندارد، گفت: مردم می توانند این داروها را به مراکز منتخب جمعیت هلال احمر جهت استفاده اهداء کنند.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.comمطالب پیشنهادی:
خانه تکانی یا خودکشی؟
خانه تکانی و دو خطر
مراقب آسیب های ناشی از خانه تكانی باشید

 
 

 
X