فشار خون به قاتل خاموش شهرت دارد و یك میلیارد نفر از مردم را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داده است.
نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد كه استفاده از تلفن همراه باعث فشار خون بالا می شود كه شاید این امر در نتیجه استرسی باشد كه برخی از مكالمات برای كاربر ایجاد می كنند.

محققان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده اند كه صحبت با تلفن همراه تا حد زیادی موجب افزایش فشار خون می شود، شرایطی كه تغییر ناگهانی ضربان قلب را به همراه دارد.

فشار خون از جمله اعدادی است كه پزشكان هنگام ارزیابی خطر بیماری قلبی عروقی، بیشترین توجه را به آن دارند.محققان با فاصله های زمانی یك دقیقه ای فشار خون 94 بیماری كه دچار فشارخون خفیف بودند را 12 بار بررسی كردند.

شركت كنندگان در این تحقیق كه به طور متوسط 53 ساله بودند، در یك صندلی راحت در مطب پزشك قرار گرفته و پس از آنكه یك بار فشار خون آنها بررسی شد، تنها گذاشته شدند.

محققان دست كم سه بار به بیماران تلفن كرده و به این نتیجه رسیدند كه وقتی بیمار با تلفن صحبت می كند و یا یك تماس تلفنی دریافت می كند فشار خون وی از 121.77 به طور متوسط به 129.82 تغییر می كند.

انجمن قلب آمریكا اعلام كرده است كه فشار خون كمتر از 120.80 برای یك فرد بزرگسال 20 سال به بالا سالم تلقی می شود.

محققان همچنین به این نتیجه رسیده اند كه بیمارانی كه بیشتر از 30 تماس در روز دارند به نوعی نسبت به افزایش فشار خون مصونیت پیدا كرده اند.

دكتر «جیزپه كریپا» از بیمارستان «ویلیمام سالیستو» در ایتالیا اظهار داشت: بیمارانی كه به تماس های تلفنی عادت داشتند، جوان تر بودند كه این امر می تواند نشان دهنده این حقیقت باشد كه جوانان كمتر در معرض ابتلا به فشار خون در نتیجه تماس های تلفنی هستند.

وی افزود: یك احتمال دیگر این است كه افرادی كه در روز 30 تماس تلفنی می گیرند با دریافت تماس های تلفنی احساس اطمینان مجدد می كنند چرا كه این افراد احساس نمی كنند در معرض خطر از دست دادن یك فرصت هستند.

فشارخون مدت هاست كه به عنوان عامل افزایش خطر بیماری قلبی است. فشار خون به قاتل خاموش شهرت دارد و یك میلیارد نفر از مردم را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داده است.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com


مطالب پیشنهادی:
خوراکی هایی علیه فشار خون بالا و فشار خون پایین
ورزش در فشار خون بالا
فشارخون شما چند است؟
فشارخون مادر باردار در ضریب هوشی کودک موثر است
باورهای اشتباه درباره فشارخون بالا
 
 

 
X