سرطان در دنیا روز به روز به طور پیوسته در بین انواع گروه های سنی در حال افزایش است...
ویژگی های آنتی اکسیدان

آیا اغلب در محصولات آرایشی به دنبال یک آنتی اکسیدان معجزه گرهستید؟ پس بهتر است این بار تنها سری به میوه فروشی محل بزنید و مقداری گیلاس بخرید! همان طور که می دانیم، آنتی اکسیدان فرآیند پیرشدن را بسیار کند می کند.
گیلاس حاوی ترکیبات پلی فنولیک و فلاونوئیدی است که این ترکیبات در بسیاری از میوه ها و سبزیجات رنگی یافت می شوند و ویژگی های آنتی اکسیدانی بالایی دارند.

چرخه خواب بدن را تنظیم می کند

آیا در خوابیدن مشکل دارید؟ آرام بخش ملاتونین موجود در گیلاس، سیستم عصبی را آرام کرده و استرس و تحریکات عصبی را کاهش داده و به درمان  بی خوابی و سردرد کمک شایانی می کند.

ویژگی های ضدالتهابی

علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی، مواد موجود در گیلاس همانند یک عامل ضد التهابی عمل می کنند. بنابراین  گیلاس به صورت بالقوه می تواند همانند یک سپر در مقابل بیماری های دردناک مزمن همانند التهاب مفاصل و دیگر بیماری های عضلانی عمل کند.همچنین می تواند برای آرام کردن جراحات ورزشی مورد مصرف قرار گیرد. یک لیوان آب گیلاس می تواند تنها چیزی باشد که بعد از یک جلسه ورزشی سخت به درد شما بخورد.

جایگزین موثر برای مسکن ها

به دلایل ویژگی های ضدالتهابی اشاره شده در موارد بالا، گیلاس می تواند به جای مسکن هایی از جمله آسپرین استفاده شود. بنابراین استفاده از یک راه طبیعی برای مقابله با درد شما را کاملا از عوارض جانبی این داروها دور نگاه می دارد.

کم کالری

گیلاس میوه کم کالری محسوب می شود، بنابراین هیچ مشکلی ندارد که در برنامه رژیمی هر کسی قرار گیرد. گیلاس مخلوط خوبی از مواد معدنی لازم برای فعالیت های مختلف در بدن است.

ویژگی های ضد سرطانی

چه سبک زندگی مان را سرزنش کنیم و چه از بدشانسی شکایت کنیم، ولی حقیقت این است که سرطان در دنیا روز به روز به طور پیوسته در بین انواع گروه های سنی در حال افزایش است. در عین حال در مورد شروع و گسترش آن چیزی نمی دانیم، ولی شواهد تجربی و علمی بیان می دارند، برخی از مواد شیمیایی موجود در گیلاس به عنوان محافظت طبیعی در برابر این بیماری عمل می کنند.

دفع سموم

خاصیت دفع سموم برای همگی ما جالب است. چه کسی است که دوست نداشته باشد تا سموم را از بدنش خارج کرده و به یک حس سلامتی برسد؟ گیلاس علاوه بر ویژگی های ذکر شده ، به بدن کمک می کند تا مواد خارجی را از بدن دفع کرده و یک سم زدایی طبیعی برای بدن ایجاد می کند.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : pezeshkan.org


مطالب پیشنهادی:
خواص میوه ها با توجه به رنگ شان!!
این میوه ها خواص بیشتری دارند
میوه ها را با پوست بخوریم یا نه؟
فواید میوه‌های خشك
میوه افزایش عمر
 
 

X