افراد و به ویژه مدیران بهتر است انجام تصمیم گیری را به بعد از ساعت غذا خوردن موکول کنند.
دانشمندان بر اساس جدیدترین تحقیقات خود دریافته اند که علاوه بر مغز اعضای دیگر بدن هم در بروز تصمیمات اشتباه توسط فرد نقش مهمی بر عهده دارند.

پژوهشگران با مطالعه بر روی گروه های داوطلبین و بررسی شیوه، زمان و نوع تصمیم گیری آنها برای موضوعات مختلف دریافته اند که عوامل زیادی در بروز تصمیم درست و یا اشتباه تأثیر گذار است.

گفتنی است گرما، وزن و گرسنگی از جمله مهم ترین عواملی هستند که زمینه ساز تصمیمات اشتباه توسط فرد هستند. به طور معمول وقتی فرد گرسنه است یا دچار گرمازدگی شده است عجولانه و بدون فکر تصمیم می گیرد که می تواند باعث مشکلات آتی برای او گردد.

بررسی ها نشان می دهند افراد و به ویژه مدیران بهتر است انجام تصمیم گیری را به بعد از ساعت غذا خوردن موکول کنند تا گرسنگی عاملی برای تصمیم گیری اشتباه در آنها نشود، همچنین علاوه بر عوامل جسمی، خشم، عصبانیت، افسردگی و بیماری هم می تواند بر تصمیم گیری درست فرد تأثیر بگذارد.

توصیه می شود تا مدیران برای انجام تصمیم گیری بعد از خوردن غذا سعی کنند غذایی ساده، زود هضم و فاقد چربی را انتخاب کنند تا مشکلات گوارشی مانع تصمیم گیری و اجرای موفق جلسات آتی آنها نشود.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


مطالب پیشنهادی:
قبل از تصمیم گیری های مهم، تا می توانید آب بنوشید
تاثیر سطح قند خون بر نحوه تصمیم‌گیری افراد!
اگر خیلی زود و ناگهانی تصمیم می‌گیرید این مقاله را بخوانید!!
اگر تصمیم گرفته اید به هر قیمتی لاغر شوید، دچار اشتباه بزرگی شده اید
قبل از تصمیم به بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید
 
 

X