تتت


اين متخصص گوش و حلق و بينی در مورد افرادی که گوششان مستعد تشکيل جرم است، گفت: اين افراد با مراجعه به پزشک می‌توانند ....

یک متخصص گوش و حلق و بینی استفاده از گوش پاک کن را عادت غلطی دانست و شست‌وشو با آب خالی را برای تمیز کردن گوش‌ها کافی خواند.
دکتر محسن نراقی، متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیأت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا علوم پزشکی تهران، اظهار كرد: به طور کلی استفاده از گوش پاک کن عادت غلطی است و به هیچ وجه برای تمیز کردن گوش نیازی به استفاده از گوش پاک کن نیست.
وی در ادامه افزود: جرم گوش به طور طبیعی و با حرکاتی در مجرای گوش صورت می‌گیرد و از کانال گوش خارج می‌شود.
این متخصص گوش و حلق و بینی در مورد افرادی که گوششان مستعد تشکیل جرم است، گفت: این افراد با مراجعه به پزشک می‌توانند شست‌وشوی مجرای گوش انجام دهند اما حتی در این افراد هم استفاده از گوش پاک کن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
دکتر نراقی در خصوص خطرات استفاده از گوش پاک کن تصریح کرد: در مواردی استفاده از گوش پاک کن به مجرای گوش آسیب می‌رساند و حتی گاهی اوقات باعث پاره شدن پرده گوش هم می‌شود.
این عضو هیأت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه افزود: البته گوش نباید کاملا خشک و بدون جرم باشد بدین معنا که جرم گوش به مقدار کم لازم است و خشکی بیش از حد موجب ایجاد خارش و حساسیت آزاردهنده در گوش افراد می‌شود.
وی در پایان توصیه کرد: افراد گوش خود را با شامپو و یا مواد شوینده پاک نکنند و تنها با آب ساده بشویند.
 
گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
 
مطالب پیشنهادی:
استفاده از گوش پاک‌کن خوب یا بد؟!
جمع‌شدن موم گوش
آيا دميدن دود سيگار در گوش موجب كاهش درد آن می‌شود؟
عفونت گوش میانی
وزوز گوش و تغذیه مناسب آن
 
 
 
 

 
X