با رموز افزایش توانایی هوش آشنا شوید،سه راز عجیب و باور نکردنی!!
 

از خوردن شكلات تیره لذت ببرید،به اندازه كافی رابطه جنسی داشته باشید،گوشت سرد و ماهی در صبحانه خود مصرف كنید چرا كه به این ترتیب می توانید توانایی مغز خود را بالا ببرید.اینها توصیه هایی است كه دو پژوهشگر در كتابی با عنوان «خود را آموزش دهید: تمرین هایی برای مغز شما» برای بهبود كارایی مغز انسان پیشنهاد كرده اند.
تری هورنه،روانشناس ادراكی و سیمون ووتون،بیوشیمیست كه نویسنده مشترك این كتاب هستند، معتقدند كه نوع انتخاب شیوه زندگی در حفظ وضعیت ذهن نقش مهمی دارد.
آقای هورنه می گوید:شیوه زندگی افراد می تواند توانایی ذهنی آنها را بالا ببرد،اینكه چگونه زندگی می كنید،می تواند به پدید آمدن حالت های شیمیایی در مغز شما كمك كند. مغز انسان بیشتر شبیه یك كارخانه مواد شیمیایی است تا رایانه.
به گفته این روانشناس، « شما می توانید شرایط مطلوبی را برای مغزتان فراهم كنید تا اینكه  قربانی ژن های ناشناخته خود باشید.»نویسندگان این كتاب به مجادله با كسانی پرداخته اند كه معتقدند كاهش توانایی ذهنی افراد از سن ۱۷ سال به این سو اجتناب ناپذیر است.هورنه اظهار عقیده می كند كه «شما می توانید یك استعداد ذهنی دیگری خلق كنید.»
این نویسندگان لیست تحریك كننده ای از آنچه كه باید انجام داد یا نباید دنبال كرد ارائه می كنند و تاكید دارند كه مردم می توانند در حفظ قدرت انتقال داده ها توسط مغز خود كوشا باشند.
نكته جالب در توصیه های این روانشناس و بیوشیمیست این است كه به خوانندگان خود توصیه می كنند تا  از دیدن نمایش های تلویزیونی یا رادیویی كم ارزش خودداری كنند.
برخی از توصیه های آنها بسیار عام است از جمله اینكه،استرس برای فكر كردن مضر است و باید از مصرف بیش از اندازه الكل و دخانیات اجتناب كرد.
كتاب این دو نویسنده پر است از نكات عملی در این خصوص كه چگونه می توان مغز را تقویت كرد.آنها می گویند كه این نكات نتیجه تحقیقات دنباله داری است كه در سراسر جهان انجام شده است.
به باور آنها، مصرف گوشت سرد و ماهی در وعده غذایی صبحانه مفید است.همچنین خوردن شكلات تیره از این بابت توصیه می شود كه سرشار از بسیاری از مواد شیمیایی است كه می تواند مغز افراد را برای فكر كردن به خوبی بكار اندازد.شكلات تیره سبب می شود كه ماهیچه های اطراف رگ های خون احساس راحتی كنند و باعث بهبود جریان خون به سمت مغز شود.
این دو پژوهشگر سپس به تاثیر سكس در افزایش توانایی مغز می پردازند و می گویند كه در چهار مرحله از هفت مرحله سكس، فعل و انفعالات شیمیایی به روند فكر كردن كمك می كند.این هفت مرحله از زمان بروز تخیل در ذهن افراد آغاز می شود و تا اوج لذت جنسی ادامه دارد.

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:tebyan.net
 
مطالب پیشنهادی:
مغز به کدامیک سریعتر پاسخ می دهد: شادی یا غم؟
8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه میدارد
7 روش موثر برای افزایش عملکرد مغز
مغز به تعطیلات می رود!!
تاثیر مغز بر زندگی زناشو یی(1)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X